Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos- jak zdjąć tapicerkę

26 Lut 2005 15:25 8204 6
  • Poziom 15  
    Mam mały problem.Mianowicie coś mi brzęczy w lewych przednich drzwiach.Auto jest na gwarancji, ale nie chce mi się jechać do serwisu.Może ktoś wie jak zdejmuje się ten plastik z drzwi.Bardzo proszę o pomoc.Mam trochę pojęcia o tym ale boję się sam ruszać bo mogę coś przez niewiedzę uszkodzić.Jeśli to prosta sprawa to bardzo proszę o opis czynności , które trzeba wykonać .Z góry dziękuję
  • Poziom 21  
    Witam
    Kolego jeżeli masz autko na gwarancji to dlaczego chcesz sam z tym grzebać .Na pewno jeżeli nie masz ciepłego garażu to podczas rozbierania połamią się spinki tapicerki co cię narazi na dodatkowe koszty a jeżeli stwierdzisz po sciągnięciu tapicerki ,że jest uszkodzenie i należy to wymienić to jak pojedziesz do serwisu to mogą się czepiać ,że coś sam robiłęś bo na pewno zauważą i będą kłopotyz gwarancją.
    To moja rada a stwierdzenie NIE CHCE MI SIĘ JECHAĆ DO SERWISU
    świadczy o lenistwie i tonie zasługuje na pomoc
  • Poziom 15  
    Nie jestem leniwy tylko mam dośc daleko do serwisu i dlatego zadałem pytanie czy to jest trudne do zrobienia.Oczywiście masz rację serwis jest najlepszym wyjściem ale czasami można cos samemu poprawić
  • Poziom 14  
    Witam
    Trzy śruby na dole jedna na środku w kieszonce i śrubokrętem musisz podważyć ramkę przy klamce a potem złapać za dolną część tapicerki i energicznie szarpnąć wtedy zeskoczy z zatrzasków. Pod spodem masz przyklejoną folię (ostrożnie trzeba ją odklejać) i masz dostęp do wszystkiego. Najczęściej dzwonią pręty od otwierania drzwi, więc przygotuj sobie trochę miękkiej gąbki żeby zastąpić oryginalną (może być wytarta).
    A jeżeli chodzi o gwarancje to jak nie uszkodzisz nic mechanicznego to się nie przyczepią.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Krzemo tą tapicerkę pociągnąć w dół czy do siebie.
    Czy rzeczywiście mogę coś urwać zdejmując ten plastik? Dzięki za podpowiedź .Jeśli miałbyś jakiś problem z obiorem TV lub SAT to napisz .Ja zajmuję się montażem tychże i mam dużą praktykę w tej materii.
  • Poziom 14  
    Za dolną część do siebie i jeszcze wcześniej zdejmij trójkątną ramkę przy lusterku
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tylko przed demontażem wygrzej autko w garażu przez co najmniej godzinę. Zima i mrozy to nie najlepsza pora na roboty przy plastikach. Stają sie kruche i łatwo się łamią.
    A nie wiem, czy jak auto wyląduje w końcu w seriwsie, bo okaże się że to jakaś usterka wymagająca wymiany, to nie będą się czepiać tego, że ktoś już tam grzebał. Tej folii z drzwi raczej nie da się zdjąć bezśladowo.