Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch DS7400xi16 v4 - Kilka Pytań

losiek110 07 Maj 2013 00:26 894 2
  • #1 07 Maj 2013 00:26
    losiek110
    Poziom 8  

Witam drogich elektrowiczów. Trafił mi się alarm firmy Bosch DS7400 v4. w zestawie dostałem 2 Czujki IR, syrene, moduł GSM firmy Telit GM862 GPRS oraz manipulator z ekranem LCD DS7447E. Moje pierwsze pytanie to, czy jest możliwość zrobienia ''hard reset'' tak by centrala uruchomiła się z ustawieniami fabrycznymi? trzeba to zrobić przez program czy można na płycie ? są tam jakieś zworki aczkolwiek nie ma na nich nic założone. Drugie pytanie jak podłączyć się do komputera ? kablem telefonicznym? bo żadnego wejścia nie ma. Kolejne pytanie to jak można ominąć moduł GSM? Chodzi o to że jak alarm się włączy to wywala błąd że GSM nie gotowy, podejrzewam że dlatego iż nie ma karty sim. No i czy istnieje jakiś kod serwisowy żeby można było wejść w tryb programowania? W tej chwili nie mogę nic zrobić bo wyskakuje błąd że brak uprawnień. proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Ps. jak będą potrzebne zdjęcia to mogę dodać :) a tu strona od alarmu BOSCH DS7400

0 2
  • #2 07 Maj 2013 09:12
    Reeltime
    Poziom 15  

Kolego losiek110
    Pod linkiem który podałeś jest wszystko ino w języku language.
    Centrala którą masz to tylko z nazwy Bosch, tak naprawdę to Detection Systems amerykańska firma którą "duży pies wabiący się Bosch" zjadł ponad 10 lat temu. Spróbuj fabrycznego kodu 1234#0 jeżeli "wpuści" cię do programowania to dalej według instrukcji. Jeżeli nie to chyba trzeba się skontaktować z Bosch Security North America http://www.boschsecurity.us/en-us/ProductInformation/Intrusion/

0
  • #3 07 Maj 2013 11:05
    losiek110
    Poziom 8  

Kolego Reeltime.

Dzięki za ruszenie tematu i odpowiedź. Instrukcje z strony boscha to przejrzałem już chyba miliard razy, ale nie uzyskałem tam takich informacji jak ''hard reset'' lub jak się podłączyć pod komputer. Na pewno spróbuję użyć twojego kodu, jak będę w domu, akutalnie jestem w pracy. Dzięki i pozdrawiam :)

Edit 17:06 : Udało mi się wejść w tryb programowania zwierając ze sobą dwa punkty ''program'' przywracam ustawienia fabryczne, ustawiam swoje kody, ale co z tego jak na nie nie reaguje. z default master code i program code wejść nie mogę, jedynie zwierając te dwa punkty

0