logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ARDO TL 120L - Brak reakcji pralki, możliwe uszkodzenie panelu sterującego?

kuhnro2 07 Maj 2013 10:11 3462 10
REKLAMA
  • #1 12280545
    kuhnro2
    Poziom 14  
    Posty: 375
    Ocena: 62
    Prośba o pomoc - pralki nie można uruchomić.

    Przycisk włączenia i dodatkowe 2 na lewo od niego nie dawały wyraźnego kliku po naciśnięciu, więc zdjąłem obudowę panelu, pozdejmowałem te plastiki nad mikro przełącznikami -> wtedy czuje się klikanie.

    Jednak po podłączeniu zasilania i wybraniu programu dioda przy włączniku pralki na panelu nie pali się.

    Inne przyciski (np opóźnienie włączenia reaguje, ale pojawiają się jakieś dziwne napisy na wyświetlaczu dla tej funkcji.

    Czy w/w objawy prognozują uszkodzenie panelu sterującego
    (a może zupełnie coś innego)?

    numer na płytce panelu sterującego to:
    120200410.

    Z góry dziękuję za wskazówki diagnostyczne
  • REKLAMA
  • #2 12280855
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    A czy ta lampka nad włącznikiem nie powinna zapalić się po zablokowaniu drzwi wsadowych?
  • REKLAMA
  • #3 12281249
    kuhnro2
    Poziom 14  
    Posty: 375
    Ocena: 62
    karol5608 napisał:
    A czy ta lampka nad włącznikiem nie powinna zapalić się po zablokowaniu drzwi wsadowych?


    Wg instrukcji - dioda zapala się po 2-3 sekundach od wciśnięcia przycisku rozpoczęcia prania.
    Próbowaliśmy rozpocząć pranie - nic się nie dzieje
  • #4 12281373
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Czyli na początek jak pisałem, blokada do wnikliwego przeglądu. Zdemontuj ją, może jest na niej schemat i da się zrobić mostek w celu zdjagnozowania.
  • #5 12281472
    kuhnro2
    Poziom 14  
    Posty: 375
    Ocena: 62
    Jak praktycznie zdiagnozować blokadę drzwi?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 12281593
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Zdemontować, następnie obejrzeć czy jest na niej schemat lub opis pinów , mostek i włączyć. Jak ruszy to wiadomo.
  • REKLAMA
  • #7 12283995
    kuhnro2
    Poziom 14  
    Posty: 375
    Ocena: 62
    Blokada zdemontowana i po podłączeniu jej do 220V niestety faza nie przechodzi na styk wyjściowy.

    Mam pytanie do czego jest na blokadzie taka śrubka na mały plaski śrubokręt?

    Zdziwiło mnie natomiast to, że jak pralka została odpalona to napięcie pomiędzy zaciskami wejściowymi blokady wynosi (mierząc AC) 150V a nie 220V
    Czy to jest normalne, że tak miernik pokazuje?
    (zarówno na złączu sterownika minisel 1200 jak i na końcu kabli przy blokadzie)
  • #8 12301457
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Zrób fotkę tej blokady.
  • #9 12302455
    kuhnro2
    Poziom 14  
    Posty: 375
    Ocena: 62
    ARDO TL 120L - Brak reakcji pralki, możliwe uszkodzenie panelu sterującego?

    Dokładnie taka - z tymi literkami H na jednej stronie obudowy, jest na niej schemat, podłączyłem 220V od lewej strony i nie przechodzi więc pewnie uwalona.


    ----

    Złożyłem taką:
    ARDO TL 120L - Brak reakcji pralki, możliwe uszkodzenie panelu sterującego?

    Pralka ożyła, jednak po zamknięciu (bez uruchomienia pralki) drzwiczki bardzo łatwo się otwierają.
    Wcześniej użytkownik narzekał, że drzwiczki bardzo trudno się zamykały, pewnie ten bolec, co wchodzi w blokadę się wyrobił.
    Czy ktoś to wymieniał kiedyś?
  • #10 12390283
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Ten bolec to jest zaczep drzwi i można to kupić w dobrym sklepie z częściami do AGD.
  • #11 12390524
    kuhnro2
    Poziom 14  
    Posty: 375
    Ocena: 62
    Dziękuję Karolu - zamykam temat

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z pralką ARDO TL 120L, która nie reaguje na włączenie. Po demontażu panelu sterującego stwierdzono, że przyciski nie dają wyraźnego kliku, a dioda przy włączniku nie świeci. Inne przyciski działają, ale wyświetlacz pokazuje nieprawidłowe informacje. Użytkownicy zasugerowali sprawdzenie blokady drzwi, co doprowadziło do jej demontażu. Po podłączeniu blokady do zasilania stwierdzono, że nie przechodzi napięcie, co sugeruje uszkodzenie. Po wymianie blokady pralka zaczęła działać, ale wystąpił problem z łatwym otwieraniem drzwiczek, co może wskazywać na zużycie zaczepu drzwi. Użytkownik został poinformowany, że zaczep można zakupić w sklepie z częściami AGD.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA