Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 40rl939 brak polskich aplikacji w Toshiba Places

11 Maj 2013 15:18 4119 11
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem jak w temacie. Poszperałem na forach i znalazłem takie rozwiązanie problemu: zmienić w ustawieniach kraj z Polska na "inne". Zrobiłem tak i polskie aplikacje się pojawiły ale pojawiły się też problemy z dźwiękiem [brak wyrównania poziomu dźwięku, okresowe zaniki].Toshiba odpisała mi, że aplikacje pobierane są na podstawie adresu ip i ustawienia kraju nie mają tu żadnego wpływu. A jednak jak widać mają. Może ktoś wie czemu się tak dzieje i jak sobie z tym poradzić?
  • Poziom 9  
    To sprawdź gdzie jest Twoje IP zarejestrowane: http://www.adres-ip.pl/

Ja się już dowiedziałem, dlaczego nie mam polskich kanałów - moje IP jest zarejestrowane w Moskwie. Muszę dostawcę poprosić o zmianę.
  • Poziom 11  
    Witam mam dokladnie taki sam problem jak kolega sprawdzalem adres to pokazuje mi Sankt Petersburg Rosja i co sie okazalo jest to wina routera mam w nim wgrane alternatywne oprogramowanie Tomato. Wie ktos moze jak to zmienic w routerze i dlaczego tak jest.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    To nie zależy od softu rotutera, tylko od nr ip nadawanego przez Twojego ISP. Skontaktuj się z nim i niech zmieni Ci IP na prawidłowo geolokalizowany.
  • Poziom 11  
    To nie jest wina dostawcy internetu laczylem sie bezposrednio z modemu nie przez router i jest ok lokalizacja prawidlowa wdaje mi sie ze to cos z trasami routera (routing) .dodam jeszcze ze wczesniej mialem inny router nie na linuksie i bylo wporzadku dzisiaj wieczorem dla pewnosci podlacze jeszcze raz ten wczesniejszy
  • Poziom 9  
    No to skoro wiesz lepiej, to po co pytasz? Nie mam czasu, żeby Ci tłumaczyć i wyprowadzać Cię z błędu - zrób jak uważasz. Moim zdaniem nie masz racji.
  • Poziom 11  
    Pytam bo moze ktos wie jak cos pozmieniac w routerze. Dzisiaj wieczorem jeszcze raz to dokladnie sprawdze i dam znac
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem ponownie i jest to wina routera mam inny adres ip przez router z softem tomato
  • Specjalista Sieci, Internet
    ajs$ napisał:
    Sprawdziłem ponownie i jest to wina routera mam inny adres ip przez router z softem tomato

Coś się chyba koledze pomieszało!.
    Od kiedy to IP zewnętrzne, przyznawane przez dostawcę internetowego, jest zależne od routera w domu?.
  • Poziom 11  
    Kolego KOCUREK1970 nic mi się nie pomieszało pisze jak jest, sprawdzałem 2 razy i na innym routerze tez i jest ok. tyko ten z alternatywnym softem tak się dzieje tez mnie to dziwi ,właśnie przeszukuje fora może coś znajde
  • Specjalista Sieci, Internet
    ajs$ napisał:
    tyko ten z alternatywnym softem tak się dzieje

To zmień na oryginalny, i zobacz.
  • Poziom 11  
    Aktualizowałem do nowszej wersji tomato i dalej to samo, nie ma sensu zmieniać na orginal bo podłączałem inny z oryginalnym i jest ok. Znajomy ma gargoyle w swoim ruterze i tez mu pokazuje ip z Rosji wiec wina na pewno leży w softach alternatywnych tylko pytanie dlaczego?