Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung galaxy s3 szybka-Czy to jest oryginalna szybka i będzie do mojego tel?

19 May 2013 00:15 8580 14
  • Level 1  
    Witam wszystkich.
    Zacznijmy od tego ze w moim galaxy s3 pękła szybka.
    I tu moje pytanie: 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Czy to jest oryginalna szybka i będzie w pełni kompatybilna z moim telefonem???
    Po zakupieniu szybki chce oddać telefon do naprawy.
    Z góry dziękuje za każdą odpowiedź i przepraszam jeżeli temat nie jest w odpowiednim dziale.
  • Level 39  
    Nie ma oryginalnych szybek(znaczy sa ale tylko w fabryce i tego się nie wymienia), naprawa uszkodzonej szybki polega na wymianie całego digitizera(czyli szybka, wyświetlacz, dotyk).
  • Level 40  
    Tutaj masz oryginał Link

Z Twojego linku dotyk wygląda na oryginał ale wymiana to już inna bajka. Efekty mogą być tragiczne :-)
    Opisywane na forum.
  • Level 38  
    luki56 wrote:
    Nie ma oryginalnych szybek(znaczy sa ale tylko w fabryce i tego się nie wymienia), naprawa uszkodzonej szybki polega na wymianie całego digitizera(czyli szybka, wyświetlacz, dotyk).

Oryginalne szybki są i można je zamówić z magazynu samsunga, jednak z wymianą jest już troszkę gorzej. Łatwo przegrzać wyświetlacz i zrobią się plamy albo co gorsza pęknie. Potem kwestia przyklejenia tak aby nie wszedł brud i aby potem wszystko było szczelne. Lepiej od razu zamów oryginalny komplet, zaoszczędzisz czasu i nerwów.
  • Level 39  
    A co napisałem, możesz zamowić z magazynu fabryki, ale tego się nie wymienia, bo łatwo wszystko uszkodzić, zresztą sam tak napisałeś.
  • Level 38  
    Napisałeś, że nie ma i się nie wymienia. A są i się wymienia, nie polecam robienia tego w domowym zaciszu. Zresztą nawet sam samsung nowe wyświetlacze które zamawiamy przysyła nie nowe, a odnawiane. Nie polecam nikomu wymiany szybki bo efekt może być niezadowalający ale jak tam kto uważa.
  • Level 39  
    Bo się nie wymienia, napisałem ze sa w magazynach fabryk.
  • Level 39  
    Oddaj do serwisu, zobaczymy czy ci wymienią szybkę czy digitizer. Oczywiscie że digitizer. łączą to wszystko w digizitery i wysyłają do sklepów, serwisów itp. Można próbowac to wymieniac, ale łatwo cos uszkodzić i na pewno nie bedzie to tak dobrze spasowane i funkcjonalne jak wymiana digitizera.
  • Level 38  
    W s3 wymienia się szybkę, nie digitizer. Digitizer jest wbudowany w wyświetlacz. Tasiemka która była na ebay była od dolnych klawiszy. Wymienia się szybkę albo komplet wyświetlacz, szybka plus korpus.
  • Level 38  
    Nie wiem dlaczego próbujesz udowodnić, że znasz się bardziej niż ja. Nie żebym się wywyższał i nie jest to miejsce na niepotrzebne dyskusje ale akurat większość części do samsunga które ma magboss pochodzą od mojego kolegi i rzeczywiście są oryginalne i wszystko jest pięknie :D Sęk w tym, że możesz również zamówić samą szybkę (nie dotyk czy digitizer) i jak masz chęć to sobie ją wstawisz i też będzie śmigać. Jest to jednak nieporównywalnie trudniejsze niż wymiana modułu. Tak czy siak są oryginalne moduły i oryginalne szybki do i9300 czy też do note i można ją wymienić.
  • Level 39  
    Tak można, ale warunkach domowych jest to nie wykonalne.
  • Level 38  
    Osobiście 2 razy to robiłem przy pomocy nożyka do tapet i suszarki do włosów, tylko dla testu. najważniejsze żeby nie przegrzać bo można zrobić plamy na wyświetlaczu.
  • Level 39  
    Mimo wszystko nie polecam takiej naprawy.