Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy s3 i9300 - Oderwany kawałek szybki, a dotyk nadal działa

koks1994 04 Nov 2014 00:55 2838 10
    koks1994
    Level 11  
    Witam, naprawiam telefony od lat, wymieniałem dotyki w wielu telefonach, w przypadku klejonych dotyków na całej powierzchni jak w s3, wymieniał cały moduł gdyż nie mam specjalnej maszyny do rozklejania, wczoraj przyszedł do mnie klient z zbitą szybką w s3 model i9300 i dał mi drugą szybkę czystą bez kleju i żadnej taśmy, co dziwne odłamał już kawałek dotyku w rogu - przesyłam zdjęcie i dotyk na tym odłamanym kawałku gdzie jest lcd działa normalnie... czy ktos może mi to racjonalnie wyjaśnić ?
    Samsung Galaxy s3 i9300 - Oderwany kawałek szybki, a dotyk nadal działa
    leonov
    Level 42  
    koks1994 wrote:
    dotyk na tym odłamanym kawałku gdzie jest lcd działa normalnie...

Nie rozumiem za bardzo, mówisz że dotyk działa tam gdzie go "fizycznie" nie ma ?
    gruktel

Level 32  
    [quote=
    Nie rozumiem za bardzo, mówisz że dotyk działa tam gdzie go "fizycznie" nie ma ?[/quote]

Działać będzie bo w s3 i wielu podobnych dotyk jest zintegrowany z lcd a z przodu jest zwykła szyba.
    ksmalcuga
    Level 21  
    Tam jest odłamana szybka, pewnie na własną rękę gość próbował odklejać ale dał sobie spokój. Bez tej szybki dotyk normalnie działa.
    signumserwis.pl
    Level 14  
    Zebyś zrobił to teraz musisz miec trochę sprzętu. Musisz mieć specjalny klej loca i przydała by się ramka do tego modelu. Poza tym by to wyciąć dobrze by było mieć maszynę preheater do podgrzania. Specjalną linke do wycięcia a później lampę uv do utwardzenia kleju. Szybka to tylko kawałek materiału. Dopiero na warstwie lcd jest dotyk. Po ściągnięciu szybki telefon powinien na całej powierzchni normalnie działać. Nie jest to łatwa robota
    bearq
    Level 38  
    signumserwis.pl wrote:
    Zebyś zrobił to teraz musisz miec trochę sprzętu. Musisz mieć specjalny klej loca i przydała by się ramka do tego modelu. Poza tym by to wyciąć dobrze by było mieć maszynę preheater do podgrzania. Specjalną linke do wycięcia a później lampę uv do utwardzenia kleju. Szybka to tylko kawałek materiału. Dopiero na warstwie lcd jest dotyk. Po ściągnięciu szybki telefon powinien na całej powierzchni normalnie działać. Nie jest to łatwa robota

No nie jest i rozebranie tego w domowych warunkach (bez uszkodzenia lcd) bez doświadczenia jest prawie niemożliwe.
    koks1994
    Level 11  
    on zastyga normalnie pod lampą uv, tak ? powiedzcie mi jeszcze jakbym szybkę chciał zamontować na fabryczną taśmę 3m tylko że dałbym 2 warstwy to było by okej ? widziałem że ludzie tak robią i dotyk normalnie działa
    wgmmmx
    Level 15  
    Jak uda ci się usunąć starą szybę bez uszkodzenia dotyku to pewnie tak tylko będziesz miał po miesiącu max dwóch bardzo dużo kurzu pod szybka(po to daje się klej by kurz nie mógł tam się dostać).
    ksmalcuga
    Level 21  
    Pod lampą UV zastyga klej LOCA, do OCA potrzebna jest inna maszyna, pierwsze wyniki w google.