logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Ariston avtl 83 - świeci sie pierwsza dioda od do dołu - jaki to błąd ?

abc999 25 Maj 2013 00:15 5271 3
REKLAMA
  • #1 12342645
    abc999
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam.

    Błąd zgłasza się jak na zdjęciu. Mam kody błędów i ich znaczenie, jednak nie wiem, jakie są ich oznaczenia na diodach.

    Dzięki z góry za wszelką pomoc.

    Pralka Ariston avtl 83 - świeci sie pierwsza dioda od do dołu - jaki to błąd ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 12343186
    axxx
    Specjalista AGD
    Posty: 3437
    Pomógł: 376
    Ocena: 1716
    Pralka zgłasza błąd F-01. Masz kody błędów więc sprawa prosta.
  • REKLAMA
  • #3 13037684
    zielony z elektryki
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam.
    Mam ten sam problem z pralką.
    Błąd F-01 oznacza "triak silnika", jednak dla mnie sprawa nie jest taka prosta - kody błędów są dla mnie opisane niewystarczająco.
    (zaznaczam, że nie znam się na elektryce i elektronice )
    Moje pytanie brzmi : czy trzeba wymienić płytę (tzn. kupić nowy moduł), czy jest jakiś inny sposób (np. wymiana triaka na płycie ?)
    (niedawno dowiedziałem się co to w ogóle triak i znalazłem go na płycie)

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • #4 13037755
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA