Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UE55ES6900 - Brak ukrytego menu serwis mode Local SET

plenin 25 Maj 2013 12:32 2064 3
  • #1 25 Maj 2013 12:32
    plenin
    Poziom 18  

Witam.

Tv nie ma w ustawieniach polski tylko kraje beneluxu. Wchodząc w serwis mode nie mogę zmienić LocalSet bo jest nie podświetlone.

Czy macie jakiś sposób jak uaktywnić ukryte menu serwisowe?

kombinacja - Advanced - 0000 nie pomogła,

za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

Soft - 1034.1

0 3
  • #2 25 Maj 2013 17:23
    lisek
    Spec od monitorów

Tutaj masz wyjaśnione (niestety obcy język hiszpański0
    Przetłumaczysz z pomoca google _translator
    Mam w pracy po pl., ale teraz na wyspie kolejny bank holiday weekend czyli do wtorku "luz"
    Link

Ponadto coś było na samyGo

powodzenia (':D')

0
  • #3 25 Maj 2013 17:31
    bartekke
    Poziom 20  

Local set można ustawić jedynie przy użyciu pilota serwisowego, przy korzystaniu z normalnego pilota nie ma takiej możliwości.

0
  • #4 28 Maj 2013 14:50
    plenin
    Poziom 18  

A czy wiesz co trzeba włączyć na pilocie serwisowym ?

Może uda mi się włączyć za pomocą ruSamsungTVCommunicator bo w sumie się komunikuje.

Dodano po 5 [minuty]:

nie dodałem 3speed nie działa. Mam chyba za wysoki soft.

Dodano po 3 [godziny]:

To dla wszystkich osób które będą miały z tym problemy bo pewnie będą.

Składamy nadajnik podczerwieni. Dwie diody IR zdemontowane ze starych pilotów. Podłączamy je równolegle w odwrotnej polaryzacji względem siebie do wyprowadzeń prawy i lewy kanał jacka 3.5mm stereo (bez podłączenia masy). Schemat pokazany na zdjęciu schematic.jpg

Następnie wgrywamy pliki WAV do naszego smartfonu (w moim przypadku N72 lub NOTE2 obydwa działają). Pliki znajdują się w archiwum samsung_factory_and_3speed.RAR oraz ustawiamy głośność tel na maksimum.

Podłączamy nasz nadajnik pod wyjście słuchawkowe. Telewizor w tryb serwisowy i odtwarzamy odpowiednią kombinację z pliku WAV. W moim przypadku FACTORY and 3Speed uruchomiło ukryte menu co widać na załączonych zdjęciach before.jpg i after.jpg.

Mój cel to ustawienie automatycznej obsługi dla cyfry+ a raczej NC+ co udało się zrobić zmieniając LOCAL SET na EU. Teraz po podłączeniu i wybraniu ustawień dla kraju PL automatycznie podświetla mi się możliwość wyszukiwania kanałów cyfry.

Obsługa na infolinii samsunga stwierdziła iż na 100% trzeba wymienić płytę główną. Tłumaczenie z mojej strony iż soft jest ten sam co w Polsce i odbiera wszystkie kanały DVB-T/SAT nie przyniosło efektu.

Szukając kilka dni informacji w internecie mogę z całą stanowczością stwierdzić iż sklepy takie jak redcoon i pixmania nie wiedzą co sprzedają. Ludzie w całej europie mają z tym problem.

Dziękuje --Juzis28 form samigo.tv bo to jego dzieło

UE55ES6900 - Brak ukrytego menu serwis mode Local SET UE55ES6900 - Brak ukrytego menu serwis mode Local SET

0