Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca po ukończeniu technikum elektrycznego

komoda93 25 Maj 2013 12:58 6003 6
  • #1 25 Maj 2013 12:58
    komoda93
    Poziom 14  

Witam, mam pytanie do absolwentów szkół technicznym o profilu elektryk, energetyk, elektromechanik itd... Jak w waszym przypadku wyglądał początek pracy w zawodzie? Jakie były wasze największe problemy wtedy- znalezienie pracy, czy ogólnie brak wczesniejszej praktyki? Jak zaczynaliście wtedy i jak wygląda wasze życie zawodowe dzisiaj? Pytam, bo właśnie skończyłem technikum i za miesiąc czekają mnie egzaminy zawodowe i mam takie oto wątpliwości, a na studia nie ma u mnie widoków.

0 6
  • Deimic Smart Home
  • #2 25 Maj 2013 15:05
    1994666
    Użytkownik usunął konto  
  • Deimic Smart Home
  • #3 25 Maj 2013 15:30
    komoda93
    Poziom 14  

mati152 napisał:
    Witaj. Ja ukończyłem w 2010 r technikum z dyplomem technika elektryka w specjalizacji instalacje elektryczne. Prace rozpocząłem w znanej z praktyk firmie jako pomocnik elektromontera, po miesiącach nauki pracowałem już samodzielnie przy montażu systemów sterowania i automatyki. Dziś pracuje w firmie o podobnym profilu. Montaż szaf sterowniczych, serwisy w kraju i za granicą. Branża automatyki to szerokie środowisko. Co do praktyk.. szkoła nauczyła mnie tylko obsługi podstawowych narzędzi. Większość teorii była podstarzała, większości uczyłem się sam w domu dzięki internetowi i serwisowi elektroda. Co do pracy, to warto szukać firm o profilu elektrycznym, pisać CV i oferować swoją pomoc. Początki najgorsze, zaczynamy od miotły a skończyć możemy wysoko.

Czyli się rozwinąłeś. Po szkole czułeś się dobrze przygotowany do zawodu?

0
  • #4 25 Maj 2013 19:28
    1994666
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 26 Maj 2013 18:15
    komoda93
    Poziom 14  

A gdzie najłatwiej zacząć pracę? Instalacje elektr. czy energetyka? Bo miałem praktyki na budowie i z tego co widziałem, to dość łatwo się tam ogarnąć, kilka miesięcy pracy i ludzie już byli obcykani w tym co robią...?

0
  • #6 26 Maj 2013 22:09
    1994666
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 28 Maj 2013 13:20
    komoda93
    Poziom 14  

Dzięki. A inni użytkownicy? Jakie były wasze doświadczenia na początku pracy zawodowej?

0