Witam
Właśnie wprowadziłem się na piętro do rodziców, w celu uniknięcia nieuniknionych niedomówień chciałbym założyć podliczniki do rozliczeń za energię el.
na piętro niestety prąd wchodzi w trzech miejscach, dlatego też wynika koniecznosć zamontowania minimum 2 liczników (dwa sąsiednie wejścia można połączyć pod jedną fazę) jeden z liczników zamontuję w garażu a drugi niestety musi być u mnie w kuchni ponieważ na dole puszka jest pod panelami i nikt nie będzie ich rwał.
do wyboru mam dwa liczniki:
np. LICZNIK ENERGII JEDNOFAZOWY PODLICZNIK PAFAL A52 (regenerowany 30zł)
lub LICZNIK ZUŻYCIA ENERGII MIERNIK WATOMIERZ GWAR #EK (max 3600W, 50zł)
w drugim przypadku problem jest taki że piekarnik ma pobór 2200W i nie wiem czy mogę podłączyć go pod ten licznik wraz z 3 żarówkami i okapem nie licząc miksera... i co tam jeszcze żona wymyśli?
Kolejne pytanie takie czy licznik A52 musi być montowany z tablicą czy mogę powiesić go bezpośrednio na ścianie?
Właśnie wprowadziłem się na piętro do rodziców, w celu uniknięcia nieuniknionych niedomówień chciałbym założyć podliczniki do rozliczeń za energię el.
na piętro niestety prąd wchodzi w trzech miejscach, dlatego też wynika koniecznosć zamontowania minimum 2 liczników (dwa sąsiednie wejścia można połączyć pod jedną fazę) jeden z liczników zamontuję w garażu a drugi niestety musi być u mnie w kuchni ponieważ na dole puszka jest pod panelami i nikt nie będzie ich rwał.
do wyboru mam dwa liczniki:
np. LICZNIK ENERGII JEDNOFAZOWY PODLICZNIK PAFAL A52 (regenerowany 30zł)
lub LICZNIK ZUŻYCIA ENERGII MIERNIK WATOMIERZ GWAR #EK (max 3600W, 50zł)
w drugim przypadku problem jest taki że piekarnik ma pobór 2200W i nie wiem czy mogę podłączyć go pod ten licznik wraz z 3 żarówkami i okapem nie licząc miksera... i co tam jeszcze żona wymyśli?
Kolejne pytanie takie czy licznik A52 musi być montowany z tablicą czy mogę powiesić go bezpośrednio na ścianie?