logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki podlicznik energii na piętro: Pafal A52 czy watomierz EK (max 3600W)? Montaż

młody88 30 Maj 2013 20:23 4392 8
REKLAMA
  • #1 12363611
    młody88
    Poziom 19  
    Posty: 439
    Pomógł: 7
    Ocena: 112
    Witam
    Właśnie wprowadziłem się na piętro do rodziców, w celu uniknięcia nieuniknionych niedomówień chciałbym założyć podliczniki do rozliczeń za energię el.
    na piętro niestety prąd wchodzi w trzech miejscach, dlatego też wynika koniecznosć zamontowania minimum 2 liczników (dwa sąsiednie wejścia można połączyć pod jedną fazę) jeden z liczników zamontuję w garażu a drugi niestety musi być u mnie w kuchni ponieważ na dole puszka jest pod panelami i nikt nie będzie ich rwał.

    do wyboru mam dwa liczniki:
    np. LICZNIK ENERGII JEDNOFAZOWY PODLICZNIK PAFAL A52 (regenerowany 30zł)
    lub LICZNIK ZUŻYCIA ENERGII MIERNIK WATOMIERZ GWAR #EK (max 3600W, 50zł)
    w drugim przypadku problem jest taki że piekarnik ma pobór 2200W i nie wiem czy mogę podłączyć go pod ten licznik wraz z 3 żarówkami i okapem nie licząc miksera... i co tam jeszcze żona wymyśli?

    Kolejne pytanie takie czy licznik A52 musi być montowany z tablicą czy mogę powiesić go bezpośrednio na ścianie?
  • REKLAMA
  • #2 12363756
    Nereida4
    Poziom 22  
    Posty: 494
    Pomógł: 32
    Ocena: 75
    Czy myślał, kolega nad podlicznikiem elektronicznym?
    Jaki podlicznik energii na piętro: Pafal A52 czy watomierz EK (max 3600W)? Montaż
  • REKLAMA
  • #3 12363861
    młody88
    Poziom 19  
    Posty: 439
    Pomógł: 7
    Ocena: 112
    Cena zbyt wysoka
    Jakie zalety ma taki licznik względem licznika A52??
  • REKLAMA
  • #4 12363910
    Nereida4
    Poziom 22  
    Posty: 494
    Pomógł: 32
    Ocena: 75
    Na pewno jest sporo mniejszy.
  • REKLAMA
  • #5 12364012
    młody88
    Poziom 19  
    Posty: 439
    Pomógł: 7
    Ocena: 112
    Ten który będzie w garażu nie wymaga aby był mały
    a w kuchni ostatecznie wsadzę go do szafki
  • #6 12364503
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    Nereida4 napisał:
    Na pewno jest sporo mniejszy.

    I wbrew pozorom.. dokładniejszy. Ale mam nadzieję, że autor tematu tym się nie przejmuje... ;)
  • #7 12364578
    młody88
    Poziom 19  
    Posty: 439
    Pomógł: 7
    Ocena: 112
    Ze względu na niski koszt chyba zdecyduję się na dwie sztuki A52 chyba że mi odradzicie.
    Pytanie tylko czy da się zamontować je bez tablicy bezpośrednio na ścianie.
  • #8 12364710
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    młody88 napisał:
    Pytanie tylko czy da się zamontować je bez tablicy bezpośrednio na ścianie.

    Jeśli potrafisz posługiwać się młotkiem i gwoździami (lub wiertarką i kołkami) to jesteś w stanie przymocować do tejże ściany PRAWIE wszystko a ile twardość tej ściany cię nie przerośnie. ;)

    Jednak liczniki typu A52 przystosowane są do mocowania za pomocą śrub M5 do tablic licznikowych a te z kolei mocuje się do podłoża znanymi metodami.
  • #9 12364905
    młody88
    Poziom 19  
    Posty: 439
    Pomógł: 7
    Ocena: 112
    ok dzięki za odpowiedzi

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje podliczników energii elektrycznej do montażu na piętrze, gdzie prąd wchodzi w trzech miejscach. Rozważa dwa modele: LICZNIK ENERGII JEDNOFAZOWY PODLICZNIK PAFAL A52 oraz LICZNIK ZUŻYCIA ENERGII MIERNIK WATOMIERZ GWAR. Pojawia się pytanie o możliwość podłączenia piekarnika o mocy 2200W do licznika GWAR, który ma maksymalne obciążenie 3600W, oraz o sposób montażu licznika A52 bez tablicy. Użytkownicy dyskutują o zaletach liczników elektronicznych, ich dokładności oraz możliwościach montażu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA