Witajcie. Chce wykonać mały układ dający iskrę zdolną łatwo zapalić gaz. Prawdę mówiąc będzie zapłonem do swoistego rodzaju miotacza ognia. Znalazłem parę takich urządzeń ale bez żadnych schematów lub wyjaśnionej budowy.
http://www.jbprojects.net/projects/potato2/ignighter.jpg
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-urzadzenie-kopiace-pradem-1
W filmiku zamieszczonym wyżej zastosowano idealne rozwiązanie lecz kondensator za długo się ładuje, a zależy mi na dużej ilości iskier w krótkim czasie. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, może macie schemat budowy takiego urządzenia ?
http://www.jbprojects.net/projects/potato2/ignighter.jpg
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-urzadzenie-kopiace-pradem-1
W filmiku zamieszczonym wyżej zastosowano idealne rozwiązanie lecz kondensator za długo się ładuje, a zależy mi na dużej ilości iskier w krótkim czasie. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, może macie schemat budowy takiego urządzenia ?