logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zbudować szybki iskrownik do zapalania gazu? Szukam schematu i wskazówek

marrrrrcin 07 Cze 2013 22:09 3660 5
REKLAMA
  • #1 12393962
    marrrrrcin
    Poziom 9  
    Posty: 20
    Ocena: 2
    Witajcie. Chce wykonać mały układ dający iskrę zdolną łatwo zapalić gaz. Prawdę mówiąc będzie zapłonem do swoistego rodzaju miotacza ognia. Znalazłem parę takich urządzeń ale bez żadnych schematów lub wyjaśnionej budowy.

    http://www.jbprojects.net/projects/potato2/ignighter.jpg
    http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-urzadzenie-kopiace-pradem-1

    W filmiku zamieszczonym wyżej zastosowano idealne rozwiązanie lecz kondensator za długo się ładuje, a zależy mi na dużej ilości iskier w krótkim czasie. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, może macie schemat budowy takiego urządzenia ?
  • REKLAMA
  • #2 12394073
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3621
    Szukaj schematu lampy plazmowej.
    Najprościej - 555, tranzystor na wyjściu, cewka zapłonowa. Wszystko już prezentowane.
  • REKLAMA
  • #3 12394105
    gruby1
    Poziom 29  
    Posty: 1144
    Pomógł: 126
    Ocena: 171
    Masz Link, małe to nie będzie, z zasilaniem też nie łatwo ale za to tanie i proste.

    Ewentualnie Link, co prawda nie ma iskry ciągłej (4 wyładowania na sekundę) ale tani, mały i nie ma kłopotu z zasilaniem.
  • REKLAMA
  • #4 12457107
    marrrrrcin
    Poziom 9  
    Posty: 20
    Ocena: 2
    Link

    Co do tego generatora, to jakie zasilanie powinien mieć ? Czy wystarczy kilka baterii połączonych ze sobą ?]Link[/url]
  • REKLAMA
  • #5 12457111
    gruby1
    Poziom 29  
    Posty: 1144
    Pomógł: 126
    Ocena: 171
    Ten na 1,5V w oryginale działa na 1 baterii "paluchu", ten na 12V myślę że też z 8 sztuk w szeregu będzie działał.
  • #6 12479379
    marrrrrcin
    Poziom 9  
    Posty: 20
    Ocena: 2
    Wielkie dzięki, to powinno rozwiązać problem. ;)
REKLAMA