Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon iR 3225 kartka zawija się pod listwę uszczelniającą bęben

08 Cze 2013 13:41 1671 7
  • Poziom 7  
    Witam!
    Jestem "nowy" dlatego proszę o wyrozumiałość :) Mam problem z Canonem iR 3225, przebieg 80k, przy kserowaniu/drukowaniu dwustronnym róg kartki (od wnętrza maszyny) wchodzi pomiędzy bęben, a listwę uszczelniającą. Sprawdzona droga papieru-kartka pobierana równo,sprawdzony duplex, oraz grzewczy-kręci się ładnie,nie ma nagaru z toneru,który mógłby się rozgrzać i przytrzymać kartkę. Czasem zacina np. 3 kartkę, a czasem pierwszą. Proszę o jakieś sugestie,porady,triki,modlitwę... ;)
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jest możliwość delikatnej regulacji tej listwy, a raczej metalowej listwy z prowadnicami na bębnem i to zwykle jest powodem wchodzenia tam kartki.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 7  
    Dziękuję za sugestię ale jak się ją reguluje? Wydaje mi się, że wchodzi na sztywno, mocuje się na bolcach i przykręca dwoma śrubkami. Będę wdzięczny za radę.
  • Poziom 16  
    Po pierwsze trzeba ustalić czy następuje to przy kopiowaniu pierwszej czy drugiej strony tej samej kartki. Po drugie zawsze należy sprawdzić w trybie serwisowym (copier/display/jam), który czujnik zarejestrował błąd. Po trzecie dobrze jest zajrzeć do dokumentacji. Jeśli masz na myśli zespół bębna, to zapewne chodzi Ci o listwę czyszczącą (cleaning blade) a może jednak nie. Jestem wyrozumiały, ale precyzja wypowiedzi pomaga.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam, więc tak, po prostu musisz tę listwę podgiąć, żeby wystawała mniej,( nie chodzi o listwę czyszczącą). Sprawdź czy na całej szerokości bębna wystaje tak samo. Miałem taki sam przypadek, podmieniłem zespoły bębnów i przestało zacinać. Na podstawie porównania zespołów doszedłem, że jedyna różnica jest w tej listwie, po dogięciu problem nie powrócił.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 7  
    Witam!

Kolego m_wozniak-listwa czyszcząca,a uszczelniająca to dwie rózne sprawy. Czyszcząca zbiera z bębna toner, a uszczelniająca zapobiega zsypywaniu się go na kartkę z drogi odprowadzenia zużytego toneru i właśnie pod nią wchodzi róg kartki. Zacina przy kopiowaniu drugiej strony tej samej kartki choć przy pierwszej już słychać, że ją "łapie" choć nie widać żadnego zagięcia na kartce. Myślę, że moja wypowiedź była precyzyjna, kolega horse667 zrozumiał, choć tak jak pisałem jestem poczatkujący i mogę się mylić :/

horse667-czyli się zwichrowała? ok, dziś jadę do klienta i trochę ją ponaginam ;)
  • Poziom 16  
    Na drzwiach pomiędzy rolką synchronizacji a rolką transferową znajduje się listwa dociskana sprężynką, która kształtuje ułożenie papieru. Jeśli dobrze zrozumiałem problem polega na tym, że papier mija ją następnie rolkę transferową i stara się nawinąć na bęben. Jeżeli tak jest, to odpowiada za to grzebień elektrostatyki znajdujący się nad rolką transferową. Działa jak piorunochron - ściąga ładunki elektrostatyczne z powierzchni papieru. Bo to właśnie siły elektrostatyczne przyginają kartkę do bębna. Wyjmij go wyczyść, najlepiej wymień. Sprawdź połączenia elektryczne pomiędzy stykami drzwi i maszyną. W razie konieczności podmień zespół HVT. Moim zdaniem to problem elektrostatyczny a nie mechaniczny. No chyba, że coś źle zrozumiałem.
  • Poziom 7  
    I jestem ponownie. Oczywiście dziękuję za nową sugestię. Oczywiście transfer sprawdzałem w pierwszej kolejności :) Włąsnie wróciłem od klienta, pobawiłem się listwą uszczelniającą w module bębna-niestety zacinało nadal, sprawdziłęm jeszcze raz wszystko po kolei, wyczyścięłm wszystkie rolki i dalej nic :/ Wróciłem do siebie, wziąłem ryzę papieru i...problem znikł! Nie do wiary! Kartki u klienta nie wychodziły, przy kopiowaniu jednostronnym, zwinięte w charakterystyczną dla wilgotnego papieru łódeczkę, a jednak teraz ksero śmiga jak talala! Klient kseruje, drukuje, jest zadowolony i nie mniej zdziwiony niż ja! Z Canonami nie mam większych doświadczeń, bardziej Kyocera i Ricoh no ale cóż, człowiek uczy się przez całe życie... Dziękuję obu Panom za pomoc!