Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CITROEN XSARA PICASSO 2001 2 HDI Prędkościomierz

przemko1711 15 Jun 2013 20:33 9042 11
    przemko1711
    Level 9  
    Witam wszystkich zainteresowanych moim tematem mam problem w moim autku jak w tytule CITROEN XSARA PICASSO z 2001 roku 2 HDI podczas jazdy wysiadł mi prędkościomierz po przyjechaniu do domu sprawdziłem bezpieczniki 7,5A i uszkodzony był pod maską wymieniłem i dalej to samo wymieniłem czujnik w skrzyni biegów i bez zmian proszę o pomoc .
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Albo zwarcie w instalacji albo deska.
    przemko1711
    Level 9  
    Dziękuje za tak szybką odpowiedz ale jak sprawdzić lub od czego zacząć ?
    kybernetes
    Level 39  
    A co to znaczy "wysiadł mi prędkościomierz"? Konkretniej chłopie - jakie objawy?
    przemko1711 wrote:
    sprawdziłem bezpieczniki 7,5A i uszkodzony był pod maską

Numer i położenie tego bezpiecznika to jak rozumiem twoja słodka tajemnica?
    przemko1711 wrote:
    wymieniłem i dalej to samo
    To samo czyli co? Spalił się znowu?
    przemko1711
    Level 9  
    Wysiadł mi prędkościomierz miałem na myśli że nie pokazuje prędkości i kilometrów a bezpiecznik w instrukcji ma oznaczenie F 24 .
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam. Ja bym zaczął od sprawdzenia okablowania.
    kybernetes
    Level 39  
    Bezpiecznik F24 zasila sterownik wtrysku i przepływomierz, jego przepalenie rzeczywiście powoduje zanik wyświetlania prędkości na zestawie wskaźników a to dla tego, ze samochód nie daje się uruchomić...
    przemko1711
    Level 9  
    Auto jest na chodzie cały czas tylko nie pokazuje prędkości ,a czy może mieć coś z tym wspólnego stacyjka ? bo muszę wymienić kostkę od stacyjki dlatego że wentylator od klimatyzacji nie działa .
    kybernetes
    Level 39  
    Stacyjka nie ma z tym nic wspólnego. Sprawdź gdzie ginie sygnał prędkości.
    User removed account
    User removed account  
    przemko1711
    Level 9  
    wyświetla zero ale po wymianie czujnika oblicza mi ile mogę przejechać na paliwie .
    przemko1711
    Level 9  
    Witam wszystkich zainteresowanych problem rozwiązany przez przypadek ale się udało przypadkiem pokazałem bratu uszkodzony czujnik prędkości i zobaczyłem na wtyczce dwa piny były brudne od oleju i lekki ślad upalenia na kanale wyszło wszystko do kostki dostał się olej który zwarł dwa piny po wymianie kostki wszystko wróciło do stanu prawidłowego dziękuje za pomoc i zainteresowanie .