Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault G. Scenic - Wymiana Cabasse Auditorium 6cd [lokalizacja tunera, kable]

chalger 19 Jun 2013 11:01 16197 9
    chalger
    Level 2  
    Serwus.

To mój pierwszy post na forum więc pragnę wszystkich przywitać i w miarę krótko opisać problemy na jakie natknąłem się chcąc wymienić Cabasse Auditorium na radio Pioneer 8400BT.

Wcześniej już byłem właścicielem innego Grand Scenica II, w którym oryginalnie zainstalowałem tego Pioneera, w tamty aucie było radio typu Update-List, więc wymiana przebiegła sprawnie, wyciągnąłem stare radio a włożyłem nowe z pilotem/interfacem do obsługi sterowania przy kierownicy i wszystko hulało. Teraz to samo radio chciałem zainstalować w innym Scenicu (7 siedzeń i posiadający ten nieszczęsny Cabasse) i już wiem, że kolorowo nie będzie.

Pytanie 1
    Gdzie w tym aucie znajduje się tuner (po wyciągnięciu zmieniarki płyt znajdującej się w desce rozdzielczej radio nadal gra i i działają kontrolery przy kierownicy) Naklejka na zmieniarce nie jest zbyt dokładna, pokazuje że w "długim" scenicu jest gdzieś w bagażniku, ale ja nie mogłem go znaleźć...

Pytanie 2.
    Czy można gdzieś kupić kable (przedłużone) by je podciągnąć z radia w bagażniku do deski rozdzielczej?

I wreszcie 3.
    Czy ten pilot/interface powinien spasować w tym systemie, czy muszę kupić inny (jaki/gdzie)?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

chalger.

ps1. Naklejka na zmieniarce i zdjęcie starego interfejsu (choć pewnie to drugie nie potrzebne).

chalger
    Level 2  
    Dzięki, znalazłem jeszcze ten film poniżej, pokazuje on, że tuner jest w okolicy nadkola w bagażniku. Dizajnerzy od renault powinni dostać cięgi za utrudnianie użytkownikom dokonywanie najprostszych zmian. Psie krwie.

http://www.youtube.com/watch?v=qNUI1rhm_0w
    chalger
    Level 2  
    Ku potomności tylko napiszę, że w końcu udało się temat zamknąć.
    W "długim" g. scenicu tuner jest w bagażniku, koło prawego nadkola (jak na obrazku), a zatem żeby uniknąć rozbierania pół auta kable trzeba było ciągnąć aż do deski. Większość plastików nie jest montowana na śrubach tylko na "klik" więc z tym problem był niewielki.

Generalnie ążynierowie Pierre i Jean od Renault mogli zaprojektować o jeden mniej schowek (było by ich tylko 1157), i poświęcić go na umieszczenie tam właśnie radia.

Pozdrawiam.

ps. Interface do sterowania przy kierownicy nie pasuje.

HanSolo
    Level 10  
    U mnie w Grand Scenicu II ph1 z 2005 w tym miejscu nie ma radia ;-(
    Pewno jest pod fotelami...
    HanSolo
    Level 10  
    Ale ze mnie frajer trąbka.
    Nie ruszałem radia bo byłem pewny, że jest pod fotelem.
    Ale teraz znalazłem zdjęcie, które robiłem przy okazji wymiany rygla wlewu paliwa, a tam radio ;-)
    A już od zeszłej zimy zabieram się za podłączenie auxa ;-)
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Przecież takie foto masz w swoim pierwszym poście .
    ZST997
    Level 1  
    Witam ja mam podobny problem z tym radiem.posiadma megan scenic II patrzałem na wszystkie zdięcia ale w podanych miejscach niema zmieniarki niestety wiec może ma ktoś jakiś pomysł
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    ZST997 wrote:
    ale w podanych miejscach niema zmieniarki

Zmieniarka jest w konsoli.

Tu chodzi o lokalizację tunera radiowego.