Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfryzacja i tani odbiornik

20 Cze 2013 12:34 1539 9
  • Poziom 7  
    Witam! W związku z cyfryzacją zostałem zmuszony do kupna dwóch TV odbierających sygnał cyfrowy z "anteny" oraz cyfrowego plsatu. Nie wiem czy będę musiał kupować przez to 2 inne odbiorniki czy 2 takie same:)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    15-20 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    prosto czasem lekko z boku:)

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    świeci z lewej:) od rana do 16

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    stary kineskopowy 20"

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    względnie ostry i kolory obraz

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    z anteny i cyfrowego polsatu

10 .Jakie urządzenia?
    czasem laptop, pendrive

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4-6

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    bez znaczenia

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    seriale, filmy akcji

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    nie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    nie

16. Preferencje co do marki?
    najmniej awaryjna;]

17. Preferencje co do wielkości?
    myślę ze najbardziej opłaca się brać coś miedzy 39 a 42 (różnice miedzy nimi w cenie sa najmniejsze a sa tez mało droższe od 32 calowych:)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    wysoka cena nieadekwatna do jakości obrazu i zbędne bajery

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    pół na pół

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1800 ale wolałbym taniej jeśli róznicy w jakości nie ma strasznej

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie

w oko wpadł mi :
    PHILIPS 42PFL3207H ~1800 (bo 100mhz i tani, nowe modele 100mhz 2.2tyś)
    Sharp 39LE 350 ~1860 (ale opinie ma straszne ze marny:( no i tylko 50mhz)
    moze jakis samsung?

Podkreślę jeszcze raz, że zależy mi tylko na jakości obrazu ale jeśli różnica w jakości np. między modelem za 1500 a 1800 jest niewielka, to wybrałbym ten tańszy:)

Pozdrawiam
  • sprzedawca - konsultant
    Obydwa maja dokładnie takie same odświeżanie czyli natywne 50Hz , wspomagane 100 Hz.
    Ale w Twoim przypadku byłbym za wielkością czyli 42".
  • Poziom 25  
    Najtaniej to by było kupić dekoder i tyle. A jeżeli chcesz coś kupić to warto jednak dołożyć do lepszej jakości wg mnie, nawet jak różnica jest mała. Nie jest to łatwe w tej cenie ale warto brać przynajmniej ze wspomaganiem wyświetlania dynamicznych scen na poziomie 200, np LG 32LA620S czy Samsung UE32F6400.
  • Poziom 7  
    jacekRCA napisał:
    Najtaniej to by było kupić dekoder i tyle. A jeżeli chcesz coś kupić to warto jednak dołożyć do lepszej jakości wg mnie, nawet jak różnica jest mała. Nie jest to łatwe w tej cenie ale warto brać przynajmniej ze wspomaganiem wyświetlania dynamicznych scen na poziomie 200, np LG 32LA620S czy Samsung UE32F6400.

Oj nie wiem czy 32 nie będzie za mało:( i drogo:) znajdzie się coś pośredniego między makością, wielkością a ceną?
    Do 3 m - chcesz 32"- współczuję. To nie te lata. Nawet z DVB-t będziesz miał extra bitrate.
    Sięgaj po 40 - 42' - to i tak za miesiąc sam orzekniesz że będzie ... za mały.
    Ten Sharp jest świetny w skalowaniu.
  • Poziom 7  
    Bardzo dziękuję za opinie:)
    Sharp jest teraz moim faworytem, boję się tylko ustawień obrazu - ludzie piszą , że z początku jest tragiczna jakość i nie każdemu udaje się zmienić ustawienia tak by byc zadowolonym.

Przepraszam, że tak Was męczę ale potrzebuje ostatniego utwierdzenia by wziąć tego sharpa. Czy wypada on lepiej od podanych niżej i warto dopłacić do niego parę groszy?
    - PHILIPS 39PFL 3807H
    - PHILIPS 40PFL 3107H
    - PHILIPS 42PFL 4007
    - LG 39LN575S
    -Panasonic TXL39E6E
    Oglądałem już starsze wersje sharpów/philipsów i albo z winy sprzedawcy który nie potrafił zmienić ustawień obrazu/ albo z winy tv, obraz był po prostu paskudny:) poszarpany, nieostry... Strasznie się przestraszyłem, że w cenie do 1800 we wszystkich modelach jakość jest tak marna :(
    Polecanego sharpa oraz modeli które podałem nie udało mi się obejrzeć
  • Poziom 7  
    Dziękuje raz jeszcze. W takim razie w poniedziałek zamawiam TX-L42E6E. Budżet lekko przekraczam ale mam nadzieje, że warto. Zależy mi tylko na jakości - nie na bajerach:)
    To extra, napisz później kilka słów.
  • Poziom 7  
    Tv używam już ponad tydzień. Cały czas na fabrycznych ustawieniach. Czasem (chyba zależne od materiału) widać piksele na czerni:)
    Ogólnie jakość filmów w HD po prostu piękna:) SD również dają radę, rodzice są naprawdę zadowoleni. Cieszą się jak dzieci, że ich seriale są takie ostre:) Pragnę jeszcze raz podziękować za rady. Zaoszczędziłbym 100-150zł i pluł sobie w brodę wiele lat, że mogłem dołożyć małe pieniądze i mieć jakość zauważalnie wyższą:)
    Pozdrawiam i polecam