Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MacAllister MAC 10,8PLI - Po wymianie ogniw sygnalizuje niski poziom naładowania

21 Cze 2013 11:51 5211 4
 • Poziom 15  
  Witam!
  Wymieniłem wszystkie 3 ogniwa w baterii wkrętarki akumulatorowej MacAllister MAC 10,8PLI (18650 Li Ion), po wymianie świeci się dioda czerwona wskazująca niski poziom baterii. Ładowałem je ok 2godz i nadal to samo. Wkrętarka działa tylko czy przy wymianie ogniw należy zrobić jakiś reset w układzie kontrolującym tą baterię? Siedzi w nim PIC 16F616.
 • Pomocny dla użytkowników
  Trzeba zrobić, ale mało prawdopodobne by się dało. Ten PIC to mikrokontroler. Taki urok akumulatorów zbudowanych z ogniw LiIon. Mają wbudowaną "inteligencję" i producenci o to dbają by trudno się je regenerowało lub w ogóle się nie dało.
  Nie rozumiem dlaczego akumulatory LiIon 18650 są pchane do elektronarzędzi. One się do tego nie nadają ze względu na zbyt mały prąd, którego mogą dostarczyć.
 • Poziom 8  
  Witam.
  Też mam zamiar wymienic aku w takiej wkrętarce.
  Wydaję mi sie, że winę ponosi jednak rodzaj aku, bo we wkrętarce sa montowane aku 18650E, czyli wysokoprądowe, a zastosowanie normalnych (bez E) spowoduje nieprawidłowe działanie elektroniki.

  Jakie aku zastosowałeś?

  Pozdrawiam.
 • Poziom 8  
  Witam ponownie. W moim przypadku wymiana ogniw sie powiodła. Kupiłem 6 aku wysokoprądowych Panasonic o pojemności 2,2Ah. Ładowanie trwa dłużej z tego powodu, ale za to wkrętarka pracuje znacznie dłużej i osiąga pełną moc. Wszystkie kontrolki działają jak powinny.
  Dokładnie to CGR 18650CH 3,7V 2200mAh Li-ion.
 • Poziom 15  
  Po dość długim ładowaniu zaświeciła się zielona dioda.
  Od tej pory wszystko jest ok.