Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 1.8 16V X18Xe - Dziwne cykanie i praca silnika

crush1989 21 Jun 2013 21:03 8139 6
    crush1989
    Level 10  
    Witam! Posiadam wyżej wymieniony samochód. Posiadam instalację gazową II generacji. Opisane objawy występują na benzynie jak i na gazie.
    Problem polega na tym iż samochód nie ma mocy (po nocy jak jest zimny jako tako się zbiera). Jak jest ciepły silnik poszarpuje dość mocno jakbym huśtał się na huśtawce, bardziej na benzynie. Najdziwniejsze jest w tym to że od czasu do czasu słychać cykanie którego częstotliwość zwiększa się wraz z dodawaniem gazu. Kiedy słychać to cykanie samochód przestaje szarpać i lepiej się zbiera chociaż i tak brak mu nieco mocy. Cykanie nie jest od niczego zależne. Cyka jak jest zimny, jak i kiedy się nagrzeje. Jadę w trasie i raz cyka, raz nie. Dziwne jest też to że jak cyka to na niskich obrotach trzepie silnikiem a jak nie cyka na niskich pracuje równo.

Co było robione:

Rozrząd, świece i przewody oraz cały wydech około 20 tys km temu

dwa miesiące temu:

filtry i płyny, cewka używana, czujnik położenia wałka rozrządu nowy ze sklepu siemens

Dwa miesiące temu miałem przygodę z pękniętym kolektorem dolotowym przez strzały gazu (spowodowane jednym głupim stycznikiem). Obecnie strzałów już nie ma. Kolektor zmieniony na używkę. Po zmianie kolektora samochód nie miał tej mocy co wcześniej ale teraz to już ręce opadają. Pod górę podjechać nie można.

Obecnie po podpięciu pod kompa błędów nie ma.
    Aha i byłem tydzień temu na pomiarze kompresji. Na każdym cylindrze 14 bar. Ma ktoś może jakieś pomysły?
    Siekier81
    Level 17  
    pewnie któryś wtrysk się kończy
    crush1989
    Level 10  
    Myslalem o tym ale co to by mialo do pracy na gazie. Szarpie i na benzynie i na gazie
    crush1989
    Level 10  
    Dzisiaj wsłuchałem się w cykanie i na 100% dźwięk wydobywa się z kolektora dolotowego. Pamietam jak mechanik mówil mi że miał problem z klapkami w kolektorze. Czy to może mieć jakiś wpływ. Czy mogą sie one nie otwierać, blokować czy coś takiego przez co problemy z pracą silnika?
    markslew
    Level 27  
    Cykanie to typowy objaw hydropopychaczy/szklanek napędu zaworów. Do sprawdzenia.
    crush1989
    Level 10  
    Ale czy to by miało wpływ na moc i występujące szarpanie? Czytałem sporo właśnie o tym co napisałeś 'marksiew' ale nikt nic nie pisał o spadku mocy czy szarpaniu.
    crush1989
    Level 10  
    Witam po długiej przerwie. Mianowicie już spory czas temu udało mi się rozwiązać problem, a mając obecnie chwilę czasu postanowiłem to opisać.
    Pojechałem do gazownika zakładając że to właśnie gaz jest wszystkiemu winien. Gazownik odesłał mnie do znajomego elektromechanika (bardzo kumaty człowiek, jeżeli ktoś szuka takiego fachowca w Olsztynie lub okolicach to mogę dać namiar). Już po kilku godzinach miałem samochód z powrotem. Z uśmiechem na twarzy elektryk powiedział mi że mechanicy wymieniający kolektor źle podłączyli czujniki. Zamienili wtyczki od czujnika spalania stukowego z czujnikiem położenia przepustnicy:)
    Dziwne że wcześniej nie było żadnych błędów, ale głębsza diagnoza dała efekt.
    Cykanie występuje dalej, ale to jest na pewno jakiś zawór. Nie wiem natomiast co było powodem tego że podczas cykania samochód jeździł lepiej (przed naprawą). Obecnie autko śmiga jak ta lala. Jest moc i spalanie spadło.

pozdrawiam