Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozmazany obraz z Kamery TRACER Prospecto Cam

kamil16071996 23 Jun 2013 23:40 5064 3
Computer Controls
 • #1
  kamil16071996
  Level 8  
  Obraz z tej kamery jest rozmazany.Sprawdzalem na innym komputerze i tez bylo to samo.

  W opisach tego urzadzenia napisane jest ze nie potrzebuje ona steronikow.(żadnego nie moglem znalesc)

  Posiadam Windows XP

  ps.Za bardzo nie wiedzialem gdzie wrzucić ten temat
 • Computer Controls
 • #2
  krocze
  Level 25  
  Ta kamerka tak ma, obraz będzie rozmyty, a bez sterowników ograniczony do małej rozdzielczości, czyli 640x480, ze sterownikami HD. Ciężko w niej ustawić ostrość. Sprawdź ewentualnie kolego, czy soczewka nie jest zabrudzona.
 • Computer Controls
 • #3
  kamil16071996
  Level 8  
  To jest kompletne mleko,nic nie widac z tej kamerki,sterowniki mozna wgl znalesc?

  To jest nowa kamerka dopiero co ze sklepu.
 • #4
  Korben Dallas
  Level 11  
  Kamera jest tak zbudowana , że pierścień ustawienia ostrości jest sprzęgnięty z obiektywem w bardzo niefortunny sposób . Powodujący bardzo częsty błąd montażu . Ten typ tak ma . Po wyciągnięciu pierścienia regulacyjnego wszystko staje się jasne . Chodzi o drobne wypustki które muszą trafić na swoje miejsce . W przeciwnym razie ustawienie ostrości staje się mocno problematyczne . Po zakupieniu tej kamerki , na szczęście nie siłowałem się z pierścieniem , ale od razu powtórnie ją złożyłem i wszystko chodziło wprost idealnie . Kupiłem tą kamerkę z powodu posiadanej realnie optyki a nie obiektywu pinhole . Gdyż ze względu na łatwy demontaż jej podzespołów , przerobiłem ją na mikroskop do drobnych napraw GSM itp . Miałem już kiedyś pudełko z obsadzonym gniazdem M 42 od starego Zenita ( 46 mm od gniazda do matrycy , jak w aparacie ) .
  Teraz mam do niej wymienną optykę w wersji " tele " ze względu na wielkość matrycy kamerki . Oczywiście dobierając pierścienie makro uzyskuje się bardzo przyzwoite powiększenie i wygodny odstęp obiektywu od przedmiotu lutowanego , aby nie zabrudzić optyki i nie blokować manewrów narzędziami , ok. 20 cm . Jako obiektyw wybrałem " Industar " Znany z wysokiej jakości optyki i małych rozmiarów ( ruski tessar ) .
  Miałem specyficzną sytuację , sporo optyki M 42 i potrzebę mikroskopu USB .
  Padło na tą kamerkę . Całość przymocowałem do posiadanego z dawnych czasów mikroskopu " junat - 1 " tak aby posiadać stabilne i wygodne pozycjonowanie kamerki . Dodam na marginesie jako ciekawostkę , że wstawienie telekonwertera X 2 , powoduje pogorszenie jakości obrazu , widoczne nawet w tak prymitywnej matrycy , co jest logiczne aczkolwiek trochę zaskakujące .
  Po przeróbce kamerka nie nadaje się , do prowadzenia rozmów przez internet ( bardzo mały kąt widzenia ) , chyba , że do rozmów o precyzyjnym lutowaniu ;)