Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma GDI - Podnosi obroty na luzie

triplex130 04 Lip 2013 10:39 4068 0
    triplex130
    Poziom 12  
    Witam serdecznie.
    Mam kilka problemów z autkiem i jakoś nie potrafię sobie sam z nimi poradzić.
    wiec do rzeczy:

Mitsubishi Carisma 1,8 GDI 1998 rok

Falowały mi obroty na biegu jałowym, wiec wyczyściłem przepustnicę,egr, regulator biegu jałowego,kolektor ssący. Przy okazji sprawdziłem (wg książki) ustawienie czujnika położenia przepustnicy (jest jak trzeba). Obroty przestały falować,lecz są za niskie (miedzy 600 a 700,a na włączonej klimatyzacji mają 850 czyli idealnie).
    Oczywiście po wszystkim przeprowadziłem adaptacje sterownika (książkowo).... i pojawił się nowy problem

W czasie jazdy,kiedy zmieniam bieg po naciśnięciu pedału sprzęgła obroty się podnoszą (przykładowo jak zmieniam bieg przy 1800 obrotów po wysprzęgleniu obroty skaczą nawet do 2500). W czasie jazdy puszczam gaz,czekam jakieś 2 sekundy i zmieniam bieg po wcześniejszym wysprzęgleniu,wtedy jest OK. Podczas toczenia się (dojazd do świateł) po wysprzęgleniu obroty skaczą miedzy 1000 a 2000,stabilizują się dopiero kiedy się zatrzymam do 0,0km/h. Występują to na zimnym silniku i na ciepłym. Odczyt błędów (zarówno komputerem jak i poprzez złączenie pinów 1 i 4 gniazda diagnostycznego) nie wykazał nieprawidłowości.

Proszę o jakiekolwiek sugestię,może uda się jakoś rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam