Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager - problem z alarmem

Bejz 05 Mar 2005 19:53 3515 5
 • #1
  Bejz
  Level 21  
  Zamontowałem Autoalarm Seo Dolphin w samochodzie Chrysler Voyager 2004r. wg schematu z elektrody (cobra). Jest tam nietypowe sterowanie centralnym zamkiem ( masa z alarmu podawana przez rezystor 5.6k i 1.5k). Tu pojawia się problem. Wszystko działa ok ale co jakiś czas wiesza się centralny zamek i nie można go ani otworzyć ani zamknąć. Odpięcie klemy z akumulatora likwiduje tę usterkę jednak za jakiś czas powtarza się to znowu bez żadnej logiki. Spotkał się ktoś z czymś podobnym. Proszę o pomoc bo przecież nie mogę klientowi mówić żeby sobie co jakiś czas klemę odpiął :please: .
 • #2
  yasiu.brzeg
  Level 29  
  a czy dzieje się tak po kilku otwarciach i zamknięciach z rzędu? Jeżeli tak to poprostu siłownik mają zabezpieczenie przed przegrzaniem spróbuj chwilkę odczekać i zobacz czy jest ok. POZDRAWIAM
 • #3
  Bejz
  Level 21  
  Nie Yasiu jak napisałem dzieje się to bez żadnej logiki i przy normalnym codziennym użytkowaniu n.p. klient wieczorem pod domem zamknie samochód a rano nie może go otworzyć. Średnio raz na tydzień mu sę blokuje.
 • Helpful post
  #4
  wloc
  Level 34  
  Tam jest sterowanie +12V i +5V proponowalbym zalozenie tylko jednego opornika i powinno chodzic bez problemow
 • Helpful post
  #5
  carrier
  Car alarms specialist
  Spróbuj na zamknij i na otwórz dołożyć przekaźniki które na czas ruchu siłownika rozpinały by drzwi od instalacji, czasami w amerykańcach to pomaga.
 • #6
  blacktop
  Level 14  
  W Neonie miałem ten sam problem. Pomogło jak podłączyłem jeden impuls z alarmu, a drugi masa przez przekaźnik sterowany alarmem.