Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termoregulator pompy oleju

08 Lip 2013 22:18 696 2
 • Poziom 10  
  Chciałbym zwrócić się o pomoc, polecenie rozwiązania sterującego pompą oleju. Dokładnie ma to mieć zastosowanie w samochodzie, do sterowania obiegiem zewnętrznej chłodnicy oleju. Tak by pompa (12 [V], oczywiście specjalna do takich celów) miała sterowanie i uruchamiała się w momencie przekroczenia temperatury oleju 100 [C°] i wyłączała się przy 90 [C°]. Czujnik temperatury mógłby docelowo trafić do miski olejowej.
  Będę wdzięczny za podpowiedź gotowego układu lub zlecę wykonanie takiego sterownika.
 • Poziom 25  
  Jeśli chodzi o to, żeby był to układ elektroniczny, z odczytem, to niemało jest ofert w Sieci. Również na 12V. Jeśli układ ma tylko działać, to wystarczyłby standardowy włącznik wentylatora chłodnicy od starszego modelu autka. Trzeba tylko dobrać zakres temperatur, który był różny w różnych markach i modelach. Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Bardziej by się rozchodziło o prosty i mało zajmujący miejsce układ, z możliwością nastawienia temp włączenia i wyłączenia. Co do odczytu to raczej byłby on konieczny do nastawień zakresu włącz/wyłącz, chyba że wystarczy do tego celu już zainstalowany zegar z czujnikiem temperatury oleju, i na podstawie jego wskazań ustawiać układ. Na jeden gotowy układ już trafiłem tyle że max temp to 99°C, więc trochę za mało. Potrzebowałbym w zakresie do 110-115°C