Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kto pomoże ustawić mechanizm w VCR Philips VR485

wowerman 06 Mar 2005 09:59 1115 7
  • #1 06 Mar 2005 09:59
    wowerman
    Poziom 23  

Witam. Sprawa jest taka.
    Ostatnio kupiłem kasete chrześniakowi. Na złośc zablokowała się w vcr brata. Jest to w miare nowy sprzecik - Philips VR485. Niestety nigdzie nie mogę znaleść rysunków ustawień mechanizmu. Nie zabieram sie za rozbieranie bo może byc gorzej.

0 7
  • #3 06 Mar 2005 15:03
    wowerman
    Poziom 23  

Serdeczne dzieki!!!:)

0
  • #4 09 Mar 2005 18:37
    wowerman
    Poziom 23  

Witam ponownie.Porównałem kilka rysunków z aktualnymi stanami znaków na kołach i wszystkie sie pokrywają.Ustawiłem znaki na kołach wózka i nic.Po właczniu zasilania zaczyna pracowac silnik od mechanizmu.Przesuwa to duze koło ze slimakiem w prawo od znaku koło koła.Wtedy praktycznie bez uzycia siły wózek z kaseta idzie przemiescic na dół.W tym czasie nic w mechanizmie sie nie dzieje,nie rusza silnik.Wiem ze niektóre machanizmy nalezy ustawiac na znaki jesli wózek jest na dole.Czy tu tez tak jest?Co sie mogłao przesunąc w takim nowym mechanizmie?Jesli po włączeniu zasilania230v silnik rusza i staje to znaczy ze teraz dopiero mam ustawic te duze koło na znaki?

0
  • #5 18 Mar 2005 19:48
    wowerman
    Poziom 23  

Czy ktos taki mechanizm składał,w temacie jest opis mechanizmu.Kto będzie pomocny aby ustawić ???Nie jestem pewny co do ustyawienia głownego koła z slimakiem.W opisiue sa dwa rys.Nie wiem czy ustwic na znaki i wózek wstawić?Czy ustawic koło według rysunku, na którym nie zchodzą sie znaki .

0
  • #6 19 Mar 2005 00:25
    Dixi68
    Poziom 15  

Mam przed sobą taki mechanizm. Znaki na kołach znajdujących się z boku mechanizmu pokrywają się gdy taśma jest wewnątrz.

Dodano po 44 [minuty]:

Zapomiałem dodać że gdy kieszeń taśmy znajduje się na dole ale jeszcze inne elementy mechanizmu nie zmienią swojego położenia,to znak na "tym dożym kole znajduje się u góry. (na godz. 12).

0
  • #7 20 Mar 2005 21:30
    waski5
    Poziom 11  

proponuje ,aby nie ustawiać go na znaki tylko załatwić drugi działający i wtedy go ustawić-sam mechanizm jest dość trudny-czasochłonny do ustawienia-dla nowicjusza!!

0
  • #8 20 Mar 2005 21:59
    wowerman
    Poziom 23  

Dzieki.Z załatwieniem trudniej, chyba bede musiał isc do jakiegos serwisu po prosbie by pomogli. Znaki na kołach sa oki, tylko nie umiem zgrac duzego koła, tego slimaka od rolki dociskowej i tego bolca po lewej str pod duzym kołem.

0