logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Centrala Mikrotel CA17 - niepełne przekazywanie wywołań i brak instrukcji

dardar 06 Mar 2005 10:01 2315 6
REKLAMA
  • #1 1290845
    dardar
    Poziom 11  
    Posty: 78
    Pomógł: 1
    Uszkodzona cntrala Mikrotel CA17
    Na wszystkich 10-ciu portach wew. jest sygnał da się z nich dzwonić
    natomiast na wyświetlaczu kilka numerów jest zaczarnionych tak jakby
    były zajęte a nie są.Wywołania z linii zewnętrznych nie za każdym razem
    są przekazywane na nr.wew.
    Dodatkowy problem to instrukcja i oprogramowanie których jest brak.
    Centrala posiada kabel RS z przejscówką IRS1.
    Dsziękuję za każdą podpowiedź
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 1296592
    dardar
    Poziom 11  
    Posty: 78
    Pomógł: 1
    Nie CA17 jest podobna do CA15 lecz jest to inny model - limitowana seria
    He He zawsze muszę się na coś takiego natknąć.
    Pozdrawiam
  • #4 1304798
    Peterson1
    Poziom 18  
    Posty: 385
    Pomógł: 4
    Ocena: 82
    Sprawdź czy te zaczernione numery nie są zablokowane programowo.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 1307158
    dardar
    Poziom 11  
    Posty: 78
    Pomógł: 1
    Rozmawiałem z serwisem stwierdził również że trzeba zresetować
    do ustawień fabrycznych podesłał mi program ale nie ma instrukcji.
    Dzięki za podpowiedź jak pomoże to napisze.
    Pozdrawiam.
  • #6 1307238
    jarek1
    Poziom 27  
    Posty: 1396
    Pomógł: 38
    Ocena: 47
    jeżeli masz zaczernione pole to może być skasowyny numer katalogowy na porcie musisz zaprogramować numer katalogowy . A tak najlepiej to chyba faktycznie szybciej będzie jak zaprogramujesz ją od nowa

    Możesz to prosta sprawdzić wybierasz z telefonu podłączonego do portu 1takie cyfry 15 klucz dostępu (fabryczny 111111) następnie 1 numer portu dgzie jest zaczernione i następnie 1 teraz wpisujesz numer wew jaki ma być zatwierdzasz 5 i odkładasz słuchawkę i po chwili centrala wyjdzie z trybu programowania i powinno być ok .
  • REKLAMA
  • #7 1307351
    dardar
    Poziom 11  
    Posty: 78
    Pomógł: 1
    na część pomogło na resztę resztę nie .
    Pozdr

    Dodano po 13 [minuty]:

    Po resecie jest na 90% dobrze .
    Jest tylko jeden obiaw dziwny na porcie 02 od czasu do czasu
    zaczernia się wyświetlacz i słychać jak CA wysterowuje przekażnik.
    Im dłużej pracuje tym okresy są dłuższe
    Chyba port uszkodzony ?
    Pozdrawiam.

    Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

    Centrala pracuje już OK.
    Problemem była 3 LM której nie było .
    Po ściągnięciu oprogramowania programem CA17 i wgraniu ponownie
    trzecia linia znikła.

Podsumowanie tematu

✨ Centrala telefoniczna Mikrotel CA17 wykazywała problemy z niepełnym przekazywaniem wywołań z linii zewnętrznych na numery wewnętrzne oraz z wyświetlaniem zajętych numerów, które w rzeczywistości nie były zajęte. Na wszystkich 10 portach wewnętrznych był sygnał i możliwe było wykonywanie połączeń. Zaczernione numery na wyświetlaczu mogły wynikać z programowego zablokowania lub braku zaprogramowanego numeru katalogowego na porcie. Zalecano sprawdzenie i ponowne zaprogramowanie numerów katalogowych lub reset centrali do ustawień fabrycznych za pomocą dedykowanego oprogramowania, które jednak było trudno dostępne wraz z instrukcją. Po resecie i ponownym wgraniu oprogramowania problem zniknął, choć pojawił się podejrzenie uszkodzenia portu 02, objawiające się okresowym zaczernianiem wyświetlacza i sterowaniem przekaźnika. Ostatecznie problemem była brakująca trzecia linia miejską (LM), której brak powodował błędy w działaniu centrali. Po uzupełnieniu oprogramowania i konfiguracji centrala działała poprawnie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA