Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrotel Ca-15 - Zestawienie połączenie zewnętrznego wychodzącego z numerem wew.

08 Sty 2015 13:36 723 4
  • Poziom 7  
    Witajcie,

Mam problem z centralką Mikrotel Ca-15, chodzi o to że nie mogę przekazywać połączenia zewnętrznego wychodzącego dla innego numery wewnętrznego.

W centrali na numerze z którego chcę takiej operacji dokonać jest nadane uprawnienie "sekretarka" (tylko na tym numerze). Pozostali użytkownicy numerów wewnętrznych mają uprawnienia na "uprawniony".

Przekierowywanie połączeń zewnętrznych przychodzących na numer wewnętrzny działa bez problemu (Funkcja Flash 2).

Proszę o jakieś wskazówki, lub informacje co mogłem przeoczyć przy konfiguracji centrali.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    jeśli dobrze pamiętam w tej centrali trzeba ustawić przydział numerów pośredniczących tzn uaktywnić funkcję rozdział 3.3 instrukcji programowania. Następnie przydzielenie abonenta pośredniczącego do lini zewnętrznej rozdział 4.8.
  • Poziom 7  
    Sprawdziłam jakie ustawienia ma centralka wg rozdziału 3.3 oraz 4.8 instrukcji programowania i wygląda, że wszystko jest tam dobrze zaprogramowane. Nr pośredniczący jest na 02+ ustawiony, czyli na tym na którym jest funkcja sekretarka. Czy coś jeszcze może mieć na to wpływ?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jesli chcesz przekazywać połączenie wychodzące to o ile dobrze pamiętam musisz zmienić rodzaj taryfikacji linii zewnętrznej (w standardzie ma chyba krajowy) na 15s jest to cza liczony od momentu zidentyfikowania numeru taryf. po tym czasie będziesz mógł przełączyć połączenie wychodzące. 15 klucz 7F 2, 4.5 w instrukcji
  • Poziom 7  
    Dziękuje za pomoc, działa :)

Podsumowując, aby to działało, trzeba mieć ustawione na nr telefonu pośredniczącego opcję sekretarka, a także ustawioną taryfikację dla każdej z linii na np. Zachodni 15s (w standardzie jest Krajowy, a trzeba ustawić któryś z zachodnich).