Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka

09 Lip 2013 17:51 13188 4
  • Poziom 25  
    Witam Panów (no i Panie ;))
    Urządzenie: kosiarka/ karczownica do dużej trawy, Sterkins 5500 BS XM 60
    typ silnika: Briggs & Stratton quantum xtl 55 / podobno solidny silnik
    napęd załączany manetką: w przód
    Silnik: 4-sów / benzyna
    Występuje problem z odpaleniem. Po pompowaniu pompką odpala i po ok.15-30 sekundach gaśnie. Pompując ręcznie palcem/ gumową pompką jakoś działa.
    Wniosek: pewnie coś z podawaniem paliwa...?
    Zdjąłem filtr powietrza i plastikową osłonę. Na obudowie filtra powietrza w którym za razem znajduje się mała gumowa pompka ręczna, pomiędzy gaźnikiem jest uszczelka. Uszczelka ta jest w dwu miejscach przerwana. Ponieważ uszczelka dolega do powierzchni obudowy filtra Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka gdzie widać kanalik drogą dedukcji wnioskuję ze jest to rodzaj pompki. Czy dobrze kombinuję...? ;)
    chciał bym zamówić takową uszczelkę ale nie jestem pewien gdzie najszybciej ją dostanę i jakie ma ona oznaczenie.
    Na silniku napisane jest:
    na obudowie: Briggs & Stratton quantum xtl 55
    na metalowej osłonie: 124787-3131-01 93012756

Znalazłem coś takiego: http://www.bdbsklep.pl/pl/p/Uszczelka-gaznikafiltr-Briggs-Stratton-Quantum-272653/2822

Czy to będzie właśnie to co powinienem zamówić...?

Albo tutaj: http://www.greentools.pl/1704-uszczelka-gaznika-filtra-briggs-stratton.html

Które z nich to będzie właśnie ta uszczelka...? Gdzie zamówić, skąd najszybciej ją uzyskam...?

Może znacie jakiś sklepik lub firmę w okolicach Warszawy lub na Mazurach (Ruciane Nida, Szczytno - Mikołajki - Mrągowo) gdzie dostanę od ręki takową?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

PS.
    Oto zdjęcia niniejszej kosiarki (rączka złożona), nr na obudowie oraz gaźnika z widocznym kanalikiem:
    Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka Briggs&Stratton quantum xtl 55 - kosiarka gaśnie po odpaleniu, gdzie pompka
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Ta uszczelka służy tylko do pompowania paliwa przed odpaleniem, wiec nie to jest przyczyną gaśnięcia.
    Na początek do sprawdzenia gaźnik i drożność zbiornika paliwa.
  • Poziom 25  
    Witam
    Czyli w przewodzie gumowym między gaźnikiem a zbiornikiem paliwa może być brud...?
    Wydawało mi się ze wężyk od strony gaźnika zdejmowałem i benzyna leci, hmm...
    Czy bez tej osłony filtra i bez pompki ręcznej (także uszczelki) po podaniu strzykawką paliwa powinna odpalić i potem już chodzić stale?
    Hmm..., zdjąć w takim razie cały gaźnik z kosiarki...?
    Pozdrawiam
    "serwek" :)
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Możesz go zdemontować jest to bardzo prosty gaźnik w sumie to nic w nim nie ma :). Komorę pływaka odkręcisz jedną śrubką kluczem 13, ale nie płaskim... słabe podejście. Ta śruba jest także główną dyszą paliwową i w tym pewnie jest problem.
    Możesz mieś też uszkodzony kolektor dolotowy taka plastikowa rurka. Odpalaj ze strzykawki i sprawdź czy działa.
  • Poziom 25  
    Witam
    Zrobiłem tak jak Kolega wyżej poradził. Zdjąłem gaźnik, rozkręciłem komorę pływaka. Było dość dużo brudu. Oczyściłem, złożyłem i chodzi jak "pszczółka".
    Uszczelkę pompki i tak zamówiłem. zobaczymy jak szybko przyjdzie... :)
    Dziękuję, pozostaję zobowiązany Kolegom wyżej służę bezinteresowną pomocą w dziedzinie z mojej branży w zakresie napraw xero kopiarek Konica-Minolta. Jak by co proszę dzwonić, pytać mówiąc "elektroda.pl - kosiarki" Chętnie pomogę, udzielę wsparcia.
    Pozdarwiam
    "serwek" :)