Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apollo AHD-120 nie włącza się

17 Lip 2013 14:29 7107 8
  • Poziom 9  
    Jak w temacie podany dekoder DVB-T nie włącza się, zasilacz jest sprawny, napięcia są jednak brak reakcji, dioda czuwania też się nie świeci. Nie wiem co może być przyczyną po prostu z dnia na dzień przestał pracować, uprzedzam od razu że nie było żadnej burzy itd. Z gwarancji też nici bo po porządkach prawdopodobnie wyrzuciłem pudełko z paragonem i gwarancją. Moim zdaniem padnięty jest układ HBS588 który odpowiada za start tunera,napięcia do niego dopływają jednak nic z niego nie wychodzi, w sieci na temat tego scalaka nic nie znalazłem. Może ktoś zna oznaczenia pinów lub ma dojścia do takich układów ewentualnie jakieś zamienniki. Dołączam zdjęcia Apollo AHD-120 nie włącza się Apollo AHD-120 nie włącza się Apollo AHD-120 nie włącza się Apollo AHD-120 nie włącza się
  • Poziom 37  
    wodzu29 napisał:
    napięcia do niego dopływają jednak nic z niego nie wychodzi
    To jeszcze o niczym nie świadczy może układ nie dostawać sygnału włącz i dlatego nic z niego nie wychodzi.
  • Poziom 12  
    Czy udało się rozwiązać problem ponieważ mam identyczną sytuację z Apollo AHD 121 , po włączeniu do sieci nic a nic nie świeci nic nie sygnalizuje . Stało się tak po wyłączeniu zasilania w sieci 230V oraz ponownym włączeniu.... Dodam że piszczy po włączeniu przetwornica tak jakby to tam była przyczyna. Myślę że mogą to by tranzystory kluczujące, jest tam układzik sw2604 sterujący przetwornicą (http://www.semipower.com.cn/uploadfile/cp/ic/SW2604.pdf) Może to jest winowajca?
  • Poziom 12  
    Dzisiaj sprawdziłem napięcia po przetwornicy i wygląda na sprawną, ok 5,2 V , czyli pozostaje szukanie czegoś poza zasilaczem.
  • Poziom 37  
    Oczywiście napięcia te sprawdziłeś pod obciążeniem bo bez nie ma sensu.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Odświeże temat.
    U mnie też występowało piszczenie wymiana sw2604 na thx203h nie pomogła, winny okazał sie kondensator 47uf przy tym scalaku.
  • Poziom 10  
    slawarek napisał:
    Witam.
    Odświeże temat.
    U mnie też występowało piszczenie wymiana sw2604 na thx203h nie pomogła, winny okazał sie kondensator 47uf przy tym scalaku.

w modelu AHD-122, wymiana kondensatora 47uf, okazała się być trafną usterką.
    Dzięki wielkie i pozdrawiam.