Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

acoustique 17 Lip 2013 16:01 4152 7
  • #1 17 Lip 2013 16:01
    acoustique
    Poziom 9  

Witam.

Chciałbym Was prosić o pomoc w odbudowie kolumn estradowych firmy Tonsil. Posiadam dwa kompletne zestawy ZgE-500 oraz jeden niekompletny zestaw ZgE-300.

Jeżeli ktoś z Was posiada wiedzę na temat tych kolumn lub wie gdzie takie zestawy mogą się znajdować, - bardzo proszę o kontakt. Taka informacja będzie dla mnie bardzo pomocna.

Kolumny które posiadam będą odbudowywane na potrzeby prezentacji (Muzeum Techniki). Chcę aby kolumny pozostały w 100% w zgodzie z oryginałem, tzn. do odbudowy zamierzam wykorzystać oryginalne podzespoły (membrany, tuby, elementy wykończeniowe). Stąd jeżeli ktoś posiada wiedzę gdzie można kupić np. układy drgające w tym membrany, kopułki do niżej wymienionych głośników - proszę o informację.

Warto żeby młodsze pokolenia mogły zobaczyć, że coś takiego powstawało w naszym kraju.

Wykorzystane głośniki:

GD-30/150 (kobalt oraz ferryt)
    GD-38/200 (kobalt oraz ferryt)
    GDMT 18-36/160 (dwie wersje przetwornika)
    GDWT 9/70/1

Za części umożliwiające odbudowę lub samą informację gdzie takie zestawy mogą się znajdować będę bardzo wdzięczny.

Zamieszczam kilka zdjęć moich zestawów. Informacje o zaawansowaniu odbudowy będę zamieszczać na bieżąco.

Dziękuję i pozdrawiam!

TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

0 7
  • Pomocny post
    #2 18 Lip 2013 00:40
    tomek5678
    Poziom 14  

Witam.
    Mój zespół posiada zestaw ZgE-300 na sali prób. Jeśli chciałbyś wpaść, obejrzeć, podyskutować- zapraszamy.
    Posiadamy również odsłuchy, któreś z ZgB.(niestety nie działają). Nie wiem który to model, lecz są to na pewno te, które są narysowane na ulotce.
    Z góry mówię, że żaden z elementów nie jest na sprzedaż, lecz jeśli byłbyś zainteresowany obejrzeniem, to wpadaj :)
    Racibórz, woj. Śląskie.

TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

0
  • #3 18 Lip 2013 01:54
    acoustique
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Cieszy mnie fakt, że ktoś jeszcze docenia ten sprzęt i z niego korzysta! Wręcz nieprawdopodobne! Nie wiem czy zwróciłeś swoją uwagę ale moje basy oraz mid-basy są odrobinę inne. Nie mniej jednak faktycznie doły pochodzą z systemu ZgE-300. Wasze doły są identyczne jak te na rysunku, - moje są odrobinę inaczej wzmocnione.

Wasze mid-basy miały w zestawie analogiczną konstrukcję układu niskotonowego (wyglądały prawie identycznie jak mid-bass).

Czy w Waszych paczkach siedzą jeszcze oryginalne głośniki?

Z ogromną chęcią zjawię się ażeby zobaczyć nadstawki wysokotonowe (no i posłuchać całości).

Raz jeszcze bardzo dziękuję za odpowiedź i zdjęcia! Wszystkie dodatkowe informacje wymienimy przez PW.

0
  • #4 18 Lip 2013 10:27
    tomek5678
    Poziom 14  

acoustique napisał:
    Nie wiem czy zwróciłeś swoją uwagę ale moje basy oraz mid-basy są odrobinę inne.

Tak, właśnie zauważyłem. Myślę jednak, że to po prostu przez to, że w tamtych czasach, Tonsil nie robił tych zestawów jako "masówkę" i przez to mogą się nieco różnić od siebie.

acoustique napisał:
    Czy w Waszych paczkach siedzą jeszcze oryginalne głośniki?

Z tego co mi wiadomo- tak. Jednakże nie mogę zapewnić na 100%. Właściciel mówił, że są oryginalne, nie grzebane, więc jest szansa że są :)

0
  • #5 30 Paź 2013 10:26
    acoustique
    Poziom 9  

Napisz mi proszę jakim modelem BELL'a napędzasz te kolumny. To jest chyba jakiś PCX. Czy mógłbyś sensownie przedstawić nam (przybliżyć) brzmienie tego zestawu (np. porównując go do paczek współczesnych).

Z góry bardzo dziękuję!

0
  • #6 30 Paź 2013 17:07
    DDN
    Poziom 31  

A kto w dzisiejszych czasach stosuje takie zabytki których miejsce juz dawno w skansenie powinno być? nie szkoda zachodu i pieniędzy na jakąkolwiek modernizacje, czy nie lepiej "napalić tym w piecu" sprzedać co się da i zainwestować w terazniejsze "klocki" z którymi wpuszczą nas wszędzie?

0
  • #7 30 Paź 2013 22:47
    acoustique
    Poziom 9  

@ DDN oczywiście, że masz rację! Tylko tu nie chodzi o jakiekolwiek granie zarobkowe. Żeby obrazowo przedstawić Ci moją wizję: to jest dokładnie tak jak z samochodami (OLD, YOUNG, FRESH TIMERY) - jest ich mnóstwo, cieszą oko, niekoniecznie jeżdżą najszybciej i najbezpieczniej ale ukłon w stronę historii. Poza tym, - to takie małe zboczenie :)

0
  • #8 31 Paź 2013 08:51
    DDN
    Poziom 31  

Nie no naturalnie wiem o co chodzi, tak to już jest z zabytkami i rzeczami których nie ma za wiele- maja swoją cenę. Rozumiem o co chodzi, jednak nie jedno krotnie odbudowa tak by było to w 99% oryginalne graniczy z cudem bo może nie być już nigdzie żadnych oryginalnych części zamiennych.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo