Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

acoustique 17 Lip 2013 16:01 4590 8
  • #1 17 Lip 2013 16:01
    acoustique
    Poziom 10  

Witam.

Chciałbym Was prosić o pomoc w odbudowie kolumn estradowych firmy Tonsil. Posiadam dwa kompletne zestawy ZgE-500 oraz jeden niekompletny zestaw ZgE-300.

Jeżeli ktoś z Was posiada wiedzę na temat tych kolumn lub wie gdzie takie zestawy mogą się znajdować, - bardzo proszę o kontakt. Taka informacja będzie dla mnie bardzo pomocna.

Kolumny które posiadam będą odbudowywane na potrzeby prezentacji (Muzeum Techniki). Chcę aby kolumny pozostały w 100% w zgodzie z oryginałem, tzn. do odbudowy zamierzam wykorzystać oryginalne podzespoły (membrany, tuby, elementy wykończeniowe). Stąd jeżeli ktoś posiada wiedzę gdzie można kupić np. układy drgające w tym membrany, kopułki do niżej wymienionych głośników - proszę o informację.

Warto żeby młodsze pokolenia mogły zobaczyć, że coś takiego powstawało w naszym kraju.

Wykorzystane głośniki:

GD-30/150 (kobalt oraz ferryt)
    GD-38/200 (kobalt oraz ferryt)
    GDMT 18-36/160 (dwie wersje przetwornika)
    GDWT 9/70/1

Za części umożliwiające odbudowę lub samą informację gdzie takie zestawy mogą się znajdować będę bardzo wdzięczny.

Zamieszczam kilka zdjęć moich zestawów. Informacje o zaawansowaniu odbudowy będę zamieszczać na bieżąco.

Dziękuję i pozdrawiam!

TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

0 8
  • Pomocny post
    #2 18 Lip 2013 00:40
    tomek5678
    Poziom 14  

Witam.
    Mój zespół posiada zestaw ZgE-300 na sali prób. Jeśli chciałbyś wpaść, obejrzeć, podyskutować- zapraszamy.
    Posiadamy również odsłuchy, któreś z ZgB.(niestety nie działają). Nie wiem który to model, lecz są to na pewno te, które są narysowane na ulotce.
    Z góry mówię, że żaden z elementów nie jest na sprzedaż, lecz jeśli byłbyś zainteresowany obejrzeniem, to wpadaj :)
    Racibórz, woj. Śląskie.

TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA. TONSIL ZgE-500 oraz ZgE-300 zestawy estradowe - ODBUDOWA.

0
  • #3 18 Lip 2013 01:54
    acoustique
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Cieszy mnie fakt, że ktoś jeszcze docenia ten sprzęt i z niego korzysta! Wręcz nieprawdopodobne! Nie wiem czy zwróciłeś swoją uwagę ale moje basy oraz mid-basy są odrobinę inne. Nie mniej jednak faktycznie doły pochodzą z systemu ZgE-300. Wasze doły są identyczne jak te na rysunku, - moje są odrobinę inaczej wzmocnione.

Wasze mid-basy miały w zestawie analogiczną konstrukcję układu niskotonowego (wyglądały prawie identycznie jak mid-bass).

Czy w Waszych paczkach siedzą jeszcze oryginalne głośniki?

Z ogromną chęcią zjawię się ażeby zobaczyć nadstawki wysokotonowe (no i posłuchać całości).

Raz jeszcze bardzo dziękuję za odpowiedź i zdjęcia! Wszystkie dodatkowe informacje wymienimy przez PW.

0
  • #4 18 Lip 2013 10:27
    tomek5678
    Poziom 14  

acoustique napisał:
    Nie wiem czy zwróciłeś swoją uwagę ale moje basy oraz mid-basy są odrobinę inne.

Tak, właśnie zauważyłem. Myślę jednak, że to po prostu przez to, że w tamtych czasach, Tonsil nie robił tych zestawów jako "masówkę" i przez to mogą się nieco różnić od siebie.

acoustique napisał:
    Czy w Waszych paczkach siedzą jeszcze oryginalne głośniki?

Z tego co mi wiadomo- tak. Jednakże nie mogę zapewnić na 100%. Właściciel mówił, że są oryginalne, nie grzebane, więc jest szansa że są :)

0
  • #5 30 Paź 2013 10:26
    acoustique
    Poziom 10  

Napisz mi proszę jakim modelem BELL'a napędzasz te kolumny. To jest chyba jakiś PCX. Czy mógłbyś sensownie przedstawić nam (przybliżyć) brzmienie tego zestawu (np. porównując go do paczek współczesnych).

Z góry bardzo dziękuję!

0
  • #6 30 Paź 2013 17:07
    DDN
    Poziom 31  

A kto w dzisiejszych czasach stosuje takie zabytki których miejsce juz dawno w skansenie powinno być? nie szkoda zachodu i pieniędzy na jakąkolwiek modernizacje, czy nie lepiej "napalić tym w piecu" sprzedać co się da i zainwestować w terazniejsze "klocki" z którymi wpuszczą nas wszędzie?

0
  • #7 30 Paź 2013 22:47
    acoustique
    Poziom 10  

@ DDN oczywiście, że masz rację! Tylko tu nie chodzi o jakiekolwiek granie zarobkowe. Żeby obrazowo przedstawić Ci moją wizję: to jest dokładnie tak jak z samochodami (OLD, YOUNG, FRESH TIMERY) - jest ich mnóstwo, cieszą oko, niekoniecznie jeżdżą najszybciej i najbezpieczniej ale ukłon w stronę historii. Poza tym, - to takie małe zboczenie :)

0
  • #8 31 Paź 2013 08:51
    DDN
    Poziom 31  

Nie no naturalnie wiem o co chodzi, tak to już jest z zabytkami i rzeczami których nie ma za wiele- maja swoją cenę. Rozumiem o co chodzi, jednak nie jedno krotnie odbudowa tak by było to w 99% oryginalne graniczy z cudem bo może nie być już nigdzie żadnych oryginalnych części zamiennych.

0
  • #9 08 Mar 2018 00:45
    acoustique
    Poziom 10  

Temat wciąż jest aktywny jednak "ratowanie " historii dla samego siebie mija się z celem. Dziękuję wszystkim za udział w tym temacie. Jestem do dyspozycji na PW. Zamykam.

0