Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG R530 - Windows 7 HP recovery

10 Sie 2013 16:06 6408 11
 • Poziom 10  
  Kupiłem uzywanego laptopa SAMSUNG R530, jest na dysku partycja recovery z obrazem systemu zapisanym przez poprzedniego użytkownika po zakupie laptopa. Problem w tym że zapisana kopia systemu zawiera hasło do windowsa oraz różne ustawienia które poprzedni właściciel sobie pozmieniał. Teraz przy przywracaniu systemu ładuje mi sie windows ze wszystkimi modyfikacjami i hasłem poprzedniego uzytkownika. Moje pytanie jest takie: czy da się jakoś przywrócić czystą wersję windowsa, taką jak otrzymuje się z nowym laptopem?
 • Spec od komputerów
  Powinna być na recovery czysta wersja systemu. Chyba ,że poprzedni użytkownik ją usunął. Kupiłeś laptopa z systemem to reklamuj u sprzedawcy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Oprogramowanie Samsung Recovery Solution 4 pozwala tylko na odtworzenie systemu w postaci jaką zapisał pierwszy użytkownik po zakupie laptopa. Znalazłem gdzieś w internecie "udostępnioną" "dziewiczą" partycję recovery, ale nie mam do tego zaufania, boję się że może to być jakaś "udoskonalona" przez kogoś celowo wersja.
 • Spec od komputerów
  Po zakupie laptopa masz na recovery obraz czystego systemu i z tego obrazu pierwszy użytkownik inataluje system. Jeżeli usunął ten obraz to nie masz z czego przywrócić. Zapłaciłeś za system to się domagaj od sprzedawcy.
  Pozdrawiam
  Pokaż zawartość partycji recovery. DVD recovery próbowałeś zrobić ? Może sprzedawca laptopa nie zrobił tego. Jeżeli zrobił to powinien razem z laptopem dać płyty DVD z recovery.
 • Poziom 24  
  Trzeba skorzystać z bootowalnej wersji linuksowego narzędzia "NT Windows Registry Editor". Przy jego pomocy resetujemy hasło użytkownika Administrator (nie zapominając o unlock!). No i gotowe. Restartujemy windows i logując się bez hasła ustawiamy po swojemu.

  Jest w necie do pobrania, na przykład tutaj: http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

  Pzdr
 • Spec od komputerów
  Od sprzedawcy laptopa można hasło uzyskać. Tu nie jest problem hasła tylko oryginalnego systemu z recovery.
 • Poziom 24  
  azec napisał:
  Problem w tym że zapisana kopia systemu zawiera hasło do windowsa oraz różne ustawienia które poprzedni właściciel sobie pozmieniał. ... Moje pytanie jest takie: czy da się jakoś przywrócić czystą wersję windowsa, taką jak otrzymuje się z nowym laptopem?


  Problem hasła opisałem w poprzednim wpisie. Jeśli 'recovery' jest utworzone oryginalnymi narzędziami, to zawiera kilka ustawień dających się skorygować (na przykład konto użytkownika).

  Co do domagania się 'czystego' systemu od sprzedawcy:
  Kolega azec kupił sprzęt używany a nie nowy.

  Pzdr
 • Poziom 24  
  linuks napisał:
  Używany ale z systemem to DVD recovery powinien otrzymać.


  Kolego linuks,
  Z systemem, to znaczy z legalną kopią Windows, numery aktywacyjne udokumentowane nalepką 'Microsoft Genuine ...'. Nie zmienia to faktu, że używany laptop może być zdekompletowany w stosunku do nowego egzemplarza. W tym przypadku o tym co ma zawierać i w jakim stanie umawia się nowy nabywca z poprzednim. Jeśli sprzedawca obiecał również wspomniane nośniki instalacyjne to można się ich dopominać.

  Pzdr
 • Spec od komputerów
  Zgadzam się w 100 % . Nie wiemy jaka była umowa.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Dzięki wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi.
  Posiedziałem nad tym chwilke wczoraj i ogarnąłem sprawę.
  Hasło do windowsa dostałem od sprzedającego, więc problemów z jego usunięciem nie było. Skonfigurowałem sobie windowsa według własnych potrzeb. Przy pomocy jakiejś dystrybucji linuxa w wersji live cd dobrałem sie do partycji recovery i usunąłem kopię systemu utworzoną przez poprzedniego użytkownika po zakupie i pierwszym uruchomieniu laptopa. Pogmerałem przy tym trochę w plikach dotyczacych programu Samsung Recovery Solution 4 (na partycji recovery) usuwając wszelkie zapisy wspominajace o wykonaniu już kopii "Stanu początkowego". Po uruchomieniu tego programu już spod windowsa miałem mozliwość wykonania nowej własnej kopii "Stanu początkowego".

  Tak przy okazji to oprogramowanie Samsung Recovery Solution 4 to specjalnie dla Samsunga przygotowana wersja programu WinClon 4 do tworzenie kopii i przywracania.

  Aha, zastanawiam się tylko czy mając w laptopie ten system z partycją recovery na dysku, naklejkę z licencją pod spodem komputera, zarejestrowany jak nalezy, ale nie mając dowodu zakupu sprzętu - czy to oprogramowanie jest wtedy legalne? Czy wymagany jest dowód zakupu komputera?
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Dwa elementy z trzech są potrzebne.
  1 naklejka
  2 nośnik (recovery)
  3 dowód zakupu.
  Masz dwa to jest ok.
  Pozdrawiam