Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw polo 1.9 sdi nie odpala

14 Sie 2013 13:19 13740 23
  • Poziom 7  
    witam mam taki mały problem jestem posiadaczem vw polo 1.9 1996r.
    i mam taki mały problem do tej pory autko chodziło dobrze był problem przy gaszeniu ponieważ po wyciągnięciu kluczyka auto przez chwile chodziło ale po chwili gasło....mój problem natomiast jest w czym innym iż po ostatnim zgaszeniu auto nie chce ponownie odpalić....zostały wymienione filtr paliwa i powietrza...i autko jeszcze jeździło później...dodam że mam pompe lucasa .... prosze o pomoc bo opadaja mi już ręce....

i jeżeli ktoś mi może powiedzieć co to jest zaznaczone kółkiem na zdjęciu.....na zdjęciach innych aut tego modelu takiej części nie ma
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Do sprawdzenia albo od razu do wymiany jest kostka stacyjki.
    Zobacz czy jest zasilanie na pompie gdy przekręcisz na zapłon (zapalone kontrolki).
    Jak jest to daj mu kabelkiem plusa z akumulatora na rozrusznik (auto na luzie rzecz jasna) i zobacz czy zapali.
    Jak zapali to kostka do wymiany.
    Wszystko.

Albo zaworek w pompie się wiesza (o ile można to tak nazwać).
  • Poziom 7  
    oki spróbuje a mogłbyś mi powiedzieć co to za część na zdjęciu która jest zaznaczona bo nie mam bladego pojęcia :/
    vw polo 1.9 sdi nie odpala
  • Poziom 21  
    Jakiś filterek chyba ale jakieś kable do niego idą więc może jakiś elektrozaworek dodatkowy. Nie wiem.
    Może inni się wypowiedzą.
  • Poziom 34  
    Zawór odcinający , na zapłonie ma mieć prąd , inaczej nie puści paliwa. Ktoś go może założył zamiast zwrotnego , albo był jakiś alarm.
  • Poziom 7  
    niestety nie daje rady byl juz odpowietrzany i dalej nic :/ mogla by to byc pompa wtryskow ??
  • Poziom 34  
    Tak te pompy lubią padać . Zawór gaszenia na pompie sprawna , na plaku chodzi ?
  • Poziom 21  
    Hmm.
    Ten SDI to prosty w budowie "traktor".
    Tego się nie da nie odpalić (jeśli uszkodzona jest kostka stacyjki na przykład).
    Jeśli nie chce Ci odpalić w dalszym ciągu to coś z pompą.
    Zrób profilaktycznie jakiegoś bajpasa na tym zaworku "w kółku" bo nie wiadomo czy toto jest zasilane po stacyjce i jak toto ma działać.

Jeśli się zapowietrzyła pompa, to poluzuj dojście do jednego z wtrysków ,przekręć rozrusznikiem aż siknie ON. Będzie jej łatwiej przepchnąć powietrze.Zobaczysz przy okazji czy wogóle tłoczy na wtryski.

No musi zajarać.
    -albo kostka stacyjki
    -albo ten fikuśny zaworek
    -albo pompa

Masz napisane jak sprawdzić.
    Działaj i odpisz.
  • Poziom 28  
    Spróbuj odpalić na Plaka, jeśli zapali to psikaj trochę dłużej i może zacznie później normalnie pracować.
  • Poziom 37  
    Czy są kontrolki na zegarach? Jak są - kostka stacyjki O.K.
    Silnik ten odpowietrza się sam, jednak ogromnym ułatwieniem (np. po pracach na wężyku paliwa czy wymianie filtrów) jest zalanie olejem napędowym czyli ropą filtra paliwa do pełna. To łatwe, bo wyjmuje się zaworek zwrotny w filtrze i ma się doskonały dostęp do wlewania.
    Zloty60 napisał:
    Tego się nie da nie odpalić (jeśli uszkodzona jest kostka stacyjki na przykład).
    tego zdania nie rozumiem, a jeśli wydaje mi się, że rozumiem - jest błędne: ten silnik bardzo potrzebuje napięcia, w całej instalacji elektrycznej do pracy.
  • Poziom 7  
    niestety diagnoza została ustalona rozsypała sie pompa wtryskowa.....narazie szukam nowej pompy a raczej po regeneracji niestety u nas na górnym śląsku jest ciężko zobaczymy jak sprawdzi sie używka ...dzięki za pomoc i odezwe sie jak sprawdze tą używke :/ szkoda ino mojego paulusia:(
  • Poziom 21  
    Zico63 napisał:

Zloty60 napisał:
    tego zdania nie rozumiem, a jeśli wydaje mi się, że rozumiem - jest błędne: ten silnik bardzo potrzebuje napięcia, w całej instalacji elektrycznej do pracy.

Straszna ta instalacja.
    + na pompe i + na rozrusznik.Ot i cała elektryka potrzebna.O + na świeczki celowo nie napiszę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    niestety autko dalej nie odpala została zmieniona pompa i nici z tego wszystkiego niby ciągnie paliwo ale bardzo słabo błagam pomocyyyy bo trace zdrowie nerwy i wszystko co możliwe :( :( :(:/ :''(
  • Poziom 30  
    Zajrzy do zbiornika.Ostatnio dużo tego typu roboty się trafia.
  • Poziom 7  
    do jakiego zbiornika jeśli można spytać
  • Poziom 36  
    Paliwa a jakiego innego ?
  • Poziom 7  
    aha hehe no fakt ale było podpięte paliwo bezpośrednio przez wężyk przy pompie bez pośrednio do niej i dalej nic
  • Poziom 21  
    Wtryski sprawdzane?
    Co to znaczy ,że słabo ciągnie? A podaje na wtryski?
  • Poziom 7  
    to znaczy że przy próbie uruchomienia auta coś tam paliwo ciągnie ale strasznie słabo....no właśnie nie podaje
    ...może być aż tak zapowietrzona??
  • Poziom 28  
    A czy na Plaka próbowałeś odpalić ?
  • Poziom 7  
    PRÓBOWAŁAM hehe na autostart i odpaliło po czym zgasło
  • Poziom 28  
    shantii napisał:
    PRÓBOWAŁAM hehe na autostart i odpaliło po czym zgasło

Miałem kiedyś tak bardzo zapowietrzony ( dodatkowo jeszcze wymianę filtra zrobiłem), że dopiero po około 2-3 minutach pracy na Plaku zaczął na paliwie pracować.
  • Poziom 7  
    tylko słyszałam że z tego plaka idzie cały silnik zajechać ......już skończyły mi sie pomysły niestety ....mam jeszcze pomysł czy wogóle do pompy dochodzi prąd ale ludzie którzy zajeli sie naprawą niestety nie chcą mnie słuchać :/ co bardzo mnie irytuje....
  • Poziom 7  
    tak niestety okazała sie wadliwa pompa :/ została wymieniona z lucasa na boscha i chodzi jak ta lala..........jeżeli kto kolwiek bedzie wymieniał pompe czego mu oczywiście nie życze to nie zamieniajcie na lucasa lepiej dołożyć i kupić tą z boscha .... dzięki wszystkim za pomoc :)