Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp dv5-1235ew - laptop hp dv5-1235ew wymiana płyty głównej

20 Sie 2013 19:33 1893 8
  • Poziom 2  
    Witam, potrzebuję wymienić płytę główną w hp z powodu usterki- laptop nie włącza się świecą się tylko diody (cały czas mrugając) przy caps lock num lock, w serwisie powiedziano że to prawdopodobnie coś na płycie głównej. Czy muszę kupować taką samą płytę, czy mogę ją zastąpić inną- nowszą, znalazłam już kilka pasujących wedle opisu ale niestety nikt nie dołącza specyfikacji więc nawet nie wiem czym dane płyty się różnią. Polecicie coś?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Pewnie poszedł bios, jak masz możliwość zaprogramowania to zrób to, coś ostatnio robiłeś z biosem ?
  • Poziom 30  
    Kolega nie podał flash kodu jaki mu sygnalizuje laptop, wiec skąd podejrzenia, że to bios? Poza tym, nie należy w 100% wierzyć temu, co 'wymryga' płyta.
  • Poziom 16  
    Przy tego typu objawach po pobieżnym sprawdzeniu płyty zawsze zaczynam od biosu, duże prawdopodobieństwo naprawy i mały nakład pracy. Jeżeli to nie pomoże dopiero szukam usterki
  • Poziom 2  
    Niestety nie ma możliwości nawet aby włączyć bios, (odpowiadając na pytanie, nie, nie robiłam nic ostatnio z biosem, chodził normalnie po czym nie dało rady już go odpalić) w ogóle nie da się nic zrobić dlatego myślę o kupieniu całej płyty głównej i tu jest pytanie jakiej?
  • Spec od komputerów
    Zamiast kupować płytę z niewiadomego źródła lepiej naprawić Twoją.
  • Poziom 29  
    Chodziło o zaprogramowanie pamięci Biosu w zewnętrznym programatorze. Łatwo jest wgrać nowy BIOS i tak samo łatwo zawartość może się uszkodzić.
    Jaką płytę główną: najlepiej z długą gwarancją. Myślę że bardziej opłaca się oddać laptopa do serwisu i mieć na taka naprawę gwarancję 6 -12miesięcy.
  • Poziom 2  
    ok dzięki za pomoc