Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

łucznik 884 ścieg zygzakowy

zwirka 20 Aug 2013 21:40 3585 2
    zwirka
    Level 2  
    Mam problem z moim łucznikiem 884, a konkretnie ze ściegiem zygzakowym.
    Otóż podczas naszywania różnego rodzaju aplikacji ściegiem zygzakowym gęstym maszyna ściąga materiał między prawym a lewym wbiciem igły w materiał. (nie wiem jak to fachowo się nazywa) W efekcie czego zamiast płaskiego gęstego szwu powstaje wypukły rulon który nie wygląda estetycznie. To samo dzieje się przy obrzucaniu brzegów. Maszyna podwija brzeg materiału tworząc rulon zamiast płaskiego szwu.
    Wykorzystałam już wszystkie znane mi sztuczki żeby temu zaradzić tj.
    - zmiana igły i wysokości jej osadzenia
    - zmiana nici zarówno na szpulce jak i w bębenku
    - zmiana naprężenia nici - tutaj ścieg nie jest idealny nawet przy szyciu na wprost
    - zmiana materiału - tylko przy bardzo grubych płótnach zjawisko to nie występuje,
    - czyszczenie maszyny

łucznik 884 ścieg zygzakowy

Załącznik skasowałem. Na przyszłość proszę korzystać z przycisku "Dodaj obrazek".
    >movzx<
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    zwirka
    Level 2  
    Dzięki bardzo za pomoc, pokombinowałam z napreżeniami nici w naprężaczu ale nie udało mi sie uzyskać idealnego szwu, albo nitka sie plątała bo za luźni albo sie marszczyło. Nie obędzie sie chyba bez wizyty u fachowca, no i do tego to przepuszczanie ściegu.... Może jak uda mi sie podglądnąć fachowca przy pracy to następnym razem podziałam samodzielnie.
    W kazdym razie bardzo dziękuję za pomoc.