Ponieważ jestem nowy na tym forum , dlatego wszystkich serdecznie witam i chciałbym przedstawić mój problem z chassis L6.2 :
Trafił mi się do naprawy Philips z typowo padniętą przetwornicą tj.
P4NA40 , BF 487 , 2*R 1om , zenerki c12 i c15[;] po wymianie OTVC podjął pracę[,] wyglądało , że normalnie[,] jednak po nagrzaniu ( 1,2 godziny ) [-] w momencie wyłączenia odbiornika pilotem i tylko wtedy [-] wzbudza się linia ( nie zawsze ) i fajczy się rezystor R 3930 i R 3929 ( 220 , 560 om ) w układzie wyjściowym cewek odchyl H[,] w następnej kolejności pada tranzystor lini[i] BU 1508 ( po 3 , 4 sek ) . Przy szypkim wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym oszczędzamy T lini[i] i rezystory .
Zaznaczam , że usterka występuje tylko przy wyłączaniu OTVC z pilota .
Sprawdziłem:
TDA 8362
Transoptor podający H ( 7420 )
BC 368 ( T 7421 )
Cały moduł odchylania i korekcji podstawiony i praktycznie większość elementów w przetwornicy .
Napięcia wszystkie prawidłowe w czuwaniu i wczasie pracy. Prosiłbym o sugestie[,] bo ja już nie mam pomysłów .
Trafił mi się do naprawy Philips z typowo padniętą przetwornicą tj.
P4NA40 , BF 487 , 2*R 1om , zenerki c12 i c15[;] po wymianie OTVC podjął pracę[,] wyglądało , że normalnie[,] jednak po nagrzaniu ( 1,2 godziny ) [-] w momencie wyłączenia odbiornika pilotem i tylko wtedy [-] wzbudza się linia ( nie zawsze ) i fajczy się rezystor R 3930 i R 3929 ( 220 , 560 om ) w układzie wyjściowym cewek odchyl H[,] w następnej kolejności pada tranzystor lini[i] BU 1508 ( po 3 , 4 sek ) . Przy szypkim wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym oszczędzamy T lini[i] i rezystory .
Zaznaczam , że usterka występuje tylko przy wyłączaniu OTVC z pilota .
Sprawdziłem:
TDA 8362
Transoptor podający H ( 7420 )
BC 368 ( T 7421 )
Cały moduł odchylania i korekcji podstawiony i praktycznie większość elementów w przetwornicy .
Napięcia wszystkie prawidłowe w czuwaniu i wczasie pracy. Prosiłbym o sugestie[,] bo ja już nie mam pomysłów .