Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator pary(?) a zwykłe żelazko - różnice? Nie wiem które kupić.

21 Sie 2013 14:03 17046 3
  • Poziom 9  
    Postanowiłam kupić sobie nowe żelazko i widzę, że w sklepach są teraz dwa rodzaje - takie zwykłe i takie większe, z pojemnikiem (generatory pary?). Czym się różni prasowanie jednym od prasowania drugim? Sama prasuję sporo, więc chciałabym kupić „świadomie”. Ktoś może poleci jakiś dobry sprzęcik?
  • Poziom 9  
    podbijam, ktoś pomoże?
  • Poziom 14  
    Proszę bardzo. Ostatnio kupowaliśmy z żoną żelazko i też zastanawiałem się nad tym generatorem pary i wogule, chociaż prasuję tylko koszule. Te generatory uważam za zbędne - ustrojstwo z którym trzeba się bujać i plątać. Kupiliśmy Philips GC4410 (nie wiem jaki masz budżet) i szczerze Ci powiem nie wyobrażam sobie sytuacji w której potrzeba by było więcej pary niż daje to żelazko. Ma wszystko co potrzeba, jest wystarczająco mocne i ma wylot pary w samym czubku. Ślizga się po ubraniu elegancko - bez porównania to starszego modelu z metalową stopą.
    Powiem nawet że nie ma lepszego żelazka, ponieważ od kiedy je kupiliśmy nie muszę prasować - wszystko robi żona :)
  • Poziom 11  
    Jak pewnie zauważyłaś, generatory są większe niż zwykłe żelazka parowe. Istota różnicy tkwi w samym działaniu urządzenia. Żelazko parowe prasuje przy pomocy nagrzanej stopy i wyrzucanej przy prasowaniu pary. Stopa standardowo ma 3 ustawienia temperatury i musisz je dobierać w zależności od ubrań. W generatorze prasuje głównie strumień pary, dzięki czemu temperatura stopy nie jest tak istotna. Są nawet takie generatory, w których nie trzeba wcale ustawiać temperatury (np Philips GC9550 i GC 9241, Tefal ProExpress, BOSCH TDS 2229). Sam mam w domu ten drugi i jesteśmy z żoną zadowoleni. Generatorem możesz też prasować w pionie grubsze tkaniny (np. zasłonki, albo marynarki od garnituru). Ogólnie jeśli faktycznie prasujesz często to zdecydowanie warto kupić generator. Jeśli nie, to może starczy ci żelazko parowe porządnej firmy. Pozdrawiam.