Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Wielofunkcyjny Brother który kupić?

ministerjo 27 Sie 2013 14:14 3525 12
  • #1 27 Sie 2013 14:14
    ministerjo
    Poziom 8  

Witam elektroentuzjastów :)
    Zastanawiam się nad 4 Brotherami i tu prosiłbym o pomoc w wyborze
    -DCP-195C
    -DCP-J140W
    -MFC-J220
    -DCP-J315W
    Ogólnie rzecz biorąc potrzebuje do drukowania, czasem skanu. Jak widać w cenie do ok. 360 zł. Brother bo tusze na allegro są po 1,8-3 zł sztuka. Najważniejsze żeby był druk dwustronny (nie jestem pewny czy wszystkie cztery mają taką opcję). Co do jakości wydruków może być trochę lepszy niż pixma ip1500, która niestety się popsuła.

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Konica Minolta
  • #2 27 Sie 2013 19:16
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 28 Sie 2013 12:40
    dr.master
    Poziom 37  

Należy pamiętać że głowice w tych Brotherach są bardzo czułe na tanie zamienniki i zwykle uszkodzenia spowodowane ich użytkowniem powodują zakup nowej drukarki, gdyż cena głowicy przewyższa wartość całego urządzenia.

• Konica Minolta
  • #4 28 Sie 2013 23:41
    ministerjo
    Poziom 8  

Trochę koledzy wprowadzili zamieszanie w mej głowie. Rozumiem, że kolega Sługa miał do czynienia z wymienionymi Canonami i jest w stanie powiedzieć czy przełożenie chipa jest tak nieskomplikowane jak podaje internet. Pojawił się natomiast problem czy DCP-J315W czy PIXMA-MG5350? Z jednej strony Brother nie ma chipa ale Canon według testów ma lepszą jakość wydruku (a cena różni się ok. 2zł). A tusze Activejet, który ma je dość dobre, różnią się nieznacznie.

• #5 29 Sie 2013 01:46
    sundayman
    Poziom 24  

Nigdy nie miałem brothera, zawsze jechałem na HP.
    Półtora roku temu kupiłem MFC-J825DW - i to jest pierwsze urządzenie, które mogę szczerze polecić. Komplet tuszy kosztuje grosze. Można sobie kupić tusze większe (będą wystawać z obudowy, ale to nie przeszkadza), można kupić tusze do napełniania (z korkiem po prostu). Ale przy cenie dwudziestu złotych za komplet - mnie się nie chce bawić.

Drukuję nie za wiele - ale jak potrzebuję to się nie zastanawiam. Nie miałem żadnych problemów mimo stosowania zamienników. W dodatku ma chyba druk dwustronny, jakiś podajnik itp - nawet niespecjalnie z tego korzystam więc nie wiem na pewno.
    Bardzo wygodne jest WiFi - można sobie postawić w dowolnym miejscu.

Być może HP coś zmieniło od czasów, od kiedy ja kupiłem ostatnie HP (Laser Jet 1600 - kompletna porażka, którą po wydrukowaniu tonerów postawiłem na szafie i stoi tak już 3 rok). Ale ja tam nieprędko wrócę do HP raczej.

• #6 29 Sie 2013 11:52
    Jurtv
    Poziom 19  

Sługa WSI napisał:
    - czyszczenie głowicy przed pierwszym wydrukiem po włączeniu trwa przynajmniej minutę i zużywa każdy tusz
    - skanowanie z urządzenia do komputera wymaga programu MP Navigator (i nie chce działać z innymi programami - np. IrfanView, Photoshop, etc.)

U mnie to czyszczenie trwa góra 20 sekund.(w tym czasie pracuje mechanizm, samo czyszczenie może być nawet krótsze.)
    Skanować jak najbardziej można z photoshopa czy z Irfanview.

• #7 29 Sie 2013 17:16
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 29 Sie 2013 17:27
    Jurtv
    Poziom 19  

Sługa WSI napisał:
    Nie pisałem o tym, że nie da się skanować z Photoshopa czy IrfanView

Przykładowy film z czyszczeniem przed pierwszym drukowaniem (~60 sekund) oraz nawilżeniem głowicy przed lądowaniem karetki (~30 sekund) podeślę jak złapię trochę wolnego czasu (sobota?).

To jak rozumieć to co napisałeś:
    Code:
    - skanowanie z urządzenia do komputera wymaga programu MP Navigator (i nie chce działać z innymi programami - np. IrfanView, Photoshop, etc.)

Co do czyszczenia przed pierwszym drukowaniem po włączeniu, mam tak jak napisałem, jeśli u Ciebie jest inaczej to jest dosyć interesujące, ale nie mam powodu, żeby ci nie wierzyć.
    Sługa WSI napisał:
    Teoretycznie można spłaszczać kołki mocujące na gorąco (kto tak robi?)

Ja tak robię. :) Lutownicą. Można rozgrzanym nożem jak ktoś nie ma.

• #9 29 Sie 2013 19:02
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 29 Sie 2013 19:20
    Jurtv
    Poziom 19  

Rozumiem. Ale to i tak wygląda mi jak sięganie prawą ręką do lewego ucha i to z tyłu głowy. ;)

• #11 30 Sie 2013 13:27
    ministerjo
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim, szczególnie Słudze i dr.masterowi. Zastanowiłem się nad proponowanymi Canonami ale mają więcej pojemników na tusz i przy dwustronnym podobno nawet w mono MG5350 pobiera tusz z kolorów. Biorę J315W i dzięki master będę brał zamiast najtańszych tuszy Duliny za 5zł.
    Może jeszcze szybki pytanie już tematu nie zamyka osoba, która go utworzyła bo coś przycisku nie widzę.

• #12 30 Sie 2013 18:33
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 31 Sie 2013 00:10
    ministerjo
    Poziom 8  

Tylko, że Brother ma tusze większe o ok. 9ml (zależy od koloru). Czyli powinien teoretyczni drukować więcej (choć to zależy od wielkości kropli w którą się nie zagłębiałem)
    Jak temat zamknąć bo temat dla mnie już nieaktualny? Kiedyś był przycisk teraz go nie ma :/