Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cena naprawy. Na jakim poziomie powinna się kształtować?

12 Mar 2005 02:12 1444 12
  • Poziom 18  
    sądzę , ze nie obrazicie się za ten temat.. i nie dostanę opr-u od admina..

W pracy serwisu zdarzają sie rozne ciekawe sytuacje z klietami.. dla jednego 20-30 zl za naprawe to duzo, dla drugiego taka cena swiadczy o niskiej samoocenie serwisu a co za tym idzie małych kwalifikacjach pracowników.
    W przypadku mojego serwisu takie sytuacje zdarzają się nader czesto , wiec powoli zatracam orientacje w sytuacji.
    Moze ktoś z Was, pracujacych w serwisach moglby sie odniesc do przykladowych cen z mojego serwisu .. byłbym bardzo wdzieczny.
    Ceny są uśrednione i dotyczą oczywiscie tylko robocizny ( bez kosztów wymienionych części )

1.telefony przewodowe (tanie, proste i spierniczone przez chinczykow) - 10-15zl
    2. tel. przewodowe zintegrowane z aut.zgłoszeniowym.. lub systemowe 20-30
    3. tel. bezprzewodowe (stare modele do 2002r) 20 - 30
    4. tel bezprz. (modele od 2003 < ) 20 - 40
    5. faksy od 50<
    6.centralki ab. 40 - 80
    7. tel gsm 20- 40
    .. o reszcie nie wspominam bo to z innego działu

Cena oczywiscie jest netto/brutto w zaleznosci od tego czy klient chce FVAT czy tylko paragon.
    Serwis nie posiada autoryzacji.
    Większość trywialnych problemów załatwianych od ręki (kodowanie, wymiana aku, wym przewodu itp itd jest oczywiscie bezpłatna)
    Czekam na Wasze wypowiedzi
    pozdr.
    mrx
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    ceny są jak najbardziej ok ja kiedyś pracowałem na serwisie i robiliśmy wszystko średnio po 15-20 zł ., ale to było dwa lata temu ale myślę że wielw się nie zmieniło . Teraz prowadzę serwis sam i częst spotykam sie z taką sytuacją że klienci przynoszą sprzęt niby uszkodzony ja posprawdzam i oddaje z ekspertyza że wszystko jest ok no i nie są za bardzo zadowoleni bo nic nie zaołacili, tak samo jak komuś zrobię GSM za 10 zł bo trzea było tylko śrubki podokręcać to też ludzie odbierająz niedowierzaniem. Ale mysle że ceny też dużo zależą od miasta i czy serwisy umią się między sobą dogadać a nie jak u mnie za 5 zł będą robić telefony żeby nie dostał ktoś inny (GSM)
  • Poziom 15  
    Interesujące te koszty napraw , chyba musisz mieć tego sprzętu ogromne ilości i dostęp do części to taka cena może być tak kalkulowana. Wazne ile masz cofek-reklamacji na dokonaną naprawę . No chyba że nadrabiasz ukrytą robocizną w wymienionych częsciach .
  • Poziom 12  
    Wszystko zależy gdzie to naprawiasz w małym czy dużym mieście , czy wynajmujesz lokal i czy jest to twój jedyny dochód , niektórzy traktuja naprawy jak swego rodzaju hobby ,twoje ceny na to wskazują.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dinara napisał:
    Wszystko zależy gdzie to naprawiasz w małym czy dużym mieście , czy wynajmujesz lokal i czy jest to twój jedyny dochód , niektórzy traktuja naprawy jak swego rodzaju hobby ,twoje ceny na to wskazują.
    Nie chce sie wdawac w polemikę ale przy przykładowej naprawie np Dialona robocizna to koszt ok 30 plus części (średnio ok 20-50) całkowity koszt naprawy wyniesie ok 60 - 80,- plus ewentualny VAT .. nowy taki telefon na gwarancji mozna kupic za 130,- więc kalkulacja wydawała się do przyjęcia ( średni max ceny to 60% wartości).. oczywiscie zdarzaja sie naprawy gdzie koszt czesci jest znikomy lub zaden .. ale w sumie czyms trzeba zachecic klienta.
    Jak kazdy pewnie, chciałbym zarabiac miliony , ale wydaje mi sie , ze to rynek a raczej handel kształtuje ceny usług. Zresztą .. zauważyłem , ze tylko przy telefonach ceny tak powariowały .. bo np koszt robocizny przy naprawie monitora ( lub radia sam ) to ok 100,- plus części .. więc jest znaczna różnica..
  • Poziom 27  
    ceny powariowały bo patałachy poczytaja w internecie i biorą się za serwis , ja kupowalem stację jako pierwszy w mieście i płaciłem za nia 1400 zł no ale mogłem kasować za robotę a teraz to byle kto sobie kupi za 400 zł i serwis leci i zgrywają gości
  • Poziom 33  
    i co z tego ? , nie każdy kto kupi sobie Hot-a potrafi się nim posługiwać ...

nie wspomnę o zwykłej lutownicy , grzałkowej czy transformatorowej , nie jeden serwis działający od lat potrafi porządnie lutować ... ale to dobrze można się kapnąć kto grzebał w sprzęcie , po lutach można poznać jak się siedzi lata branży ... :-)
  • Poziom 12  
    He he
    sprytna kryptoreklama
    ja się dałem skusić
  • Poziom 18  
    Andrzej0 napisał:
    He he
    sprytna kryptoreklama
    ja się dałem skusić

?? powiedz co masz na myśli.. trochę jaśniej.
    Jestem na forum .. anonimowo i tak pozostanie. Nie znajdziesz na tym formu nawet jednej frazy związanej z nazwą mojego serwisu.
    Jezeli jest firma , z ktorą kojarzy Ci sie cokolwiek z mojego postu.. mozesz być pewnien, ze nie jest to moja firma.
  • Poziom 15  
    ceny, cenami za naprawy ale genaralnie wygląda na to serwisowanie elektroniki przestaje być opłacalne . Podobno świetny interes teraz się robi złomowaniu elektroniki i sprzęcie polisingowym . Moze czas odłożyć lutownice w kąt ? Panowie co myślicie o tym ?
  • Poziom 12  
    autoryzowany serwis PAnasonic:
    65 brutto naprawa prosta
    35 usługa prosta
    85 złożona
    za telefony bezprzewodowe

i odpowiednio
    40
    35
    60
    za przewodowe