Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood KDC-BT92SD - Sterowanie z kierownicy

unleashed 31 Aug 2013 12:24 2337 5
 • #1
  unleashed
  Level 12  
  Wie ktoś może na jakiej zasadzie działa sterownie tym radiem z kierownicy? Zamówiłem to radio i zastanawiam się czy da się przerobić sterowanie jak dla pioneera czy sony? Czy tylko da sie to zrobic przez intrfejs?
 • #2
  Mozart07
  Level 9  
  To wszystko zależy od auta. Ja akurat mam inne radyjko ale też z kenwooda w Xsarze Picasso '01, kupiłem interfejs na zamówienie za jakieś 150zł z przesyłką i wszystkie przyciski w kierownicy mi działają aż miło.
 • #3
  unleashed
  Level 12  
  Do pioneera czy sony wystarczy przy przyciskach (opel zafira A) pozmieniać oporniki na inne wartości, przeciąć jedną ścieżkę i zrobić zworkę na dwóch kablach i za 60gr oraz trochę dłubania można się cieszyć sterowaniem. Chodzi mi o to czy dla kenwooda można podobny zabieg zrobić, czy sterowanie w radiu jest rozwiązane w inny sposób?
 • #4
  Mozart07
  Level 9  
  Aż tak to się nie znam ale w instrukcji pisze że jest potrzebny adapter (patrz strona 72)
  http://manual.kenwood.com/files/4f3b3f8914cbd.pdf
  Zdaje mi się że to jest sterowanie tak jak w moim tyle że mi było lepiej podłączyć te dwa kabelki pod adapter i się nie paprać zwłaszcza że mam tendencje do psucia. Jak chcesz to mogę na pw podać namiary firmy co zrobi Ci adapter dopasowany do radia i auta.
 • #5
  unleashed
  Level 12  
  Mam namiary na firme koszt ok 125 zl z przesyłka, ale na razie czekam na radio, dzisiaj powinno byc:D
 • #6
  pssystem.com.pl
  Level 10  
  Kupując gotowy adapter idziemy na łatwiznę. Czy ktoś wie jak wygląda ten tajemniczy "cyfrowy sygnał sterujący"? Szukam od długiego czasu i widzę tylko informacje, że potrzebny jest adapter.