logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tablet FunPack 7.0 z orange - brak podświetlenia matrycy

lkg3 01 Wrz 2013 01:43 5022 12
REKLAMA
  • #1 12690157
    lkg3
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Witam
    Mam problem z FunTab 7.0 z Orange. Mianowice brak podświetlenia matrycy jak się poświeci lampką to widać ze na matrycy coś się wyświetla. próbowałem wgrać ROT ale nic nie pomaga. Wyświetlacz uszkodzony??
  • REKLAMA
  • #2 12690281
    ziomus90210
    Poziom 35  
    Posty: 2857
    Pomógł: 281
    Ocena: 559
    Nie wyświetlacz tylko podświetlenie. Rozkręć i zajrzyj do środka.
  • REKLAMA
  • #3 12690298
    Freddy
    Poziom 43  
    Posty: 19997
    Pomógł: 1394
    Ocena: 2817
    ziomus90210 napisał:
    Nie wyświetlacz tylko podświetlenie. Rozkręć i zajrzyj do środka.

    No i co da zaglądnięcie ? naprawi się od tego ?
    Jeśli właściciel się nie zna na elektronice, to może najwyżej zepsuć bardziej.
  • #4 12690322
    lkg3
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Wina leży w elektronice??
    Podpowiecie gdzie szukać?? a może macie schemat lub uwagi co sprawdzić??:)
  • #5 12690346
    Freddy
    Poziom 43  
    Posty: 19997
    Pomógł: 1394
    Ocena: 2817
    lkg3 napisał:
    Wina leży w elektronice??
    Podpowiecie gdzie szukać?? a może macie schemat lub uwagi co sprawdzić??:)
    Czy działają przetwornice do zasilania podświetlenia.
  • #6 12691763
    ziomus90210
    Poziom 35  
    Posty: 2857
    Pomógł: 281
    Ocena: 559
    Freddy napisał:
    ziomus90210 napisał:
    Nie wyświetlacz tylko podświetlenie. Rozkręć i zajrzyj do środka.

    No i co da zaglądnięcie ? naprawi się od tego ?
    Jeśli właściciel się nie zna na elektronice, to może najwyżej zepsuć bardziej.



    Skoro kolega nie może rozkręcić bo nie zna się na elektronice to czy wie co to przetwornica?

    Zmierz napięcie na przewodach idących do podświetlania. Widać jakieś spalone elementy?
  • REKLAMA
  • #7 12691790
    lkg3
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Trudno mi zlokalizować przetwornice do zasilania podświetlenia:/ Ale po pomiarach brak prądu na cewkach 31 i 21 (zaznaczone na zdjęciu). Oraz na zaznaczonych nóżkach mosfetu brak przejścia względem innych nóżek (poza zakresem Ω). Miernik mam HONTEK 9208A
    Klucze wydają się być sprawne, diody również. Tablet FunPack 7.0 z orange - brak podświetlenia matrycy
  • #8 12691807
    Freddy
    Poziom 43  
    Posty: 19997
    Pomógł: 1394
    Ocena: 2817
    Kolego daj to lepiej do naprawy, komuś, kto się zna na tym.
  • #9 12691881
    lkg3
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Mimo wszystko chciałbym to spróbować naprawić a jak popsuje to trudno... Na czymś trzeba się uczyć:)
  • #10 12694254
    lkg3
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Elementy są całe nie widać uszkodzeń a przewodach idących do podświetlania jest 3.84V
  • #11 12694744
    ziomus90210
    Poziom 35  
    Posty: 2857
    Pomógł: 281
    Ocena: 559
    lkg3 napisał:
    Elementy są całe nie widać uszkodzeń a przewodach idących do podświetlania jest 3.84V


    Więc najprawdopodobniej uszkodzone jest podświetlenie. Możesz delikatnie rozebrać ekran. Tam są ledy.
  • REKLAMA
  • #12 12708717
    deixmen
    Poziom 15  
    Posty: 80
    Pomógł: 8
    Ocena: 28
    Na pewno nie podświetlenie tylko elektronika na płycie,podłącz zewnętrzne napięcie 9V-stałe a matryca podświetli.Uprzednio odlutuj kabelki od płyty głównej,Płyta do wymiany.

    Dodano po 5 [minuty]:

    Na pewno nie podświetlenie tylko elekrtonika na płycie,podłącz zewnętrzne napięcie 9V-stałe a matryca podświetli.Płyta do wymiany.
  • #13 12733233
    lkg3
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Kolega "deixmen" ma racje podświetlenie jest ok tylko na płycie jest coś nie tak. Orientujecie się czy są ogólnodostępne schematy do tabletów? bo szukałem i na nic konkretnego nie trafiłem:/
    Dodam jeszcze ze po podłączeniu do zasilacza serwisowego pobór prądu po wciśnięciu resetu podskakuje na 0.24A a po kilku sekundach spada do zera... Ktoś podpowie gdzie szukać awarii?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z tabletem FunTab 7.0 od Orange, polegający na braku podświetlenia matrycy, mimo że wyświetlacz działa, co można zauważyć przy użyciu lampki. W odpowiedziach sugerowane są różne podejścia do diagnozy, w tym sprawdzenie przetwornic zasilających podświetlenie oraz pomiar napięcia na przewodach. Użytkownik zauważa brak prądu na cewkach i brak przejścia na nóżkach mosfetu. Wskazówki obejmują również możliwość uszkodzenia elektroniki na płycie głównej, co może wymagać wymiany płyty. Użytkownicy podkreślają, że naprawa wymaga wiedzy z zakresu elektroniki, a niektóre elementy mogą być sprawne, co sugeruje, że problem leży w elektronice, a nie w samym podświetleniu.
REKLAMA