Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonel mzc303e przewód RS232 i kalibracyjny

03 Wrz 2013 21:16 2862 16
  • Poziom 24  
    Witam serdecznie mam dwa pytania.

Czy kabel rs232 od mic2500 nadaje się do sonela303e?

Jak wygląda ten przewód kalibrujący do mzc303e? czy to jest jakiś specjalny przewód? Pisałem do sonela i już czekam kilka dni nie dostałem żadnej odpowiedzi.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    ad 1 - nadaje się. Mowa o przewodzie OPTO-RS.
    ad 2 - pojedynczy przewód zakończony sondą ostrzową i z drugiej strony specjalny wtyk do gniazda K2 miernika MZC-303E
    ( Indeks katalogowy: WAPRZ1X2REKAL ) http://e-mierniki.pl/akcesoria-206.html?&p=8
  • Poziom 24  
    Dzięki kolego Piotrku.

Co do RS232 podłączamy właśnie miernik i nie może się połączyć. Próbujemy przez przedłużkę USB-RS232 i nic muszę na stacjonarce kupić śledzia z COM i sprawdzić czyja to wina.

Wydaje mi się, że to przewód o długości 1,2m o przekroju taki co inne z gniazdem z jednej strony a wtykiem z drugiej. Bo k2 to nie jest jakiś specjalny wtyk.
    Kolego Piotrze używasz tego miernika? Ten przewód dobrze opisałem czy to jest naprawdę specjalny przewód hehe :D ?
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Komunikacja miernika z komputerem poprzez przejśćiówkę może nastręczać kłopoty.
    Dla kompa stacjonarnego nie powinno być kłopotów.
    Szukać aktywny COM (jest kilka).

Przeczytać instrukcję, do czego służy gniazdo K2 (w MZC-303E).
    Kalibrację przeprowadzamy z użyciem wszystkich czterech gniazd.
  • Poziom 24  
    Możliwe że w tym jest problem jutro kupię śledzia z COM i zobaczę co jest nie tak.
    Jeśli ktoś mógłbym mi ktoś opisać ten przewód do kalibracji, czy mogę użyć innego sonelowskiego 1,2 m do tego punktu. Tym bardziej, że to robota na 1 raz.
    Tak wiem, że 4 gniazda kolego Piotrze ale bardziej chodzi mi o ten przewód. Instrukcję dokładnie prześledziłem.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    No niestety - po prostu w mierniku jest innej budowy gniazdo (K2 w MCZ, E w MIC), dlatego potrzebny i inny przewód, z odpowiedną wtyką z jednej strony.
  • Poziom 24  
    No to kolego dzięki:) Wystarczy przewód z gniazdem a nie wtykiem i po problemie:) Kolega ma właśnie mic2500. Dobrze jutro się tym zajmę i w razie czego napiszę o efektach.
  • Specjalista elektryk
    Jak zwał tak zwał, skoro przewód ma gniazdo, to miernik powinien mieć wtyczkę :D

PS. Z ciekawości zajrzałem do instrukcji mierników - Sonel "K2" i "E" określa jako gniazda.
    Musisz im zwrócić uwagę, by poprawili.
  • Poziom 24  
    Powinni pisać wtyk męski lub żeński. Mniejsza o to. Mam problem z tym przewodem. Za nic nie mogę się połączyć. Jest taki brzdęk jakby coś wykrywało ale nic potem. Łącze się przez przejściówkę usb-rs232. Czy to jej wina?
  • Specjalista elektryk
    Witam.

Jeżeli RS-232 wyszukuje port COM, a poprzez przejściówkę USB/RS-232 są problemy ze znalezieniem i aktywowaniem portu (COM od 1 do 4, jak sądzę), wina przejściówki.
    Miałem podobne kłopoty, wymiana na inny wraz z płytą oprogramowania załatwiła sprawę.
  • Poziom 24  
    Przejściówkę normalnie wyszukało ale "nie widzi" miernika. Kupie com na pcmcia i dam znać.
  • Poziom 24  
    Niestety na tym nowym porcie COM też nie wykrywa. Ten kabel jest zrobiony na transoptorach?
  • Poziom 24  
    elpapiotr napisał:
    Witam.

Sonel mzc303e przewód RS232 i kalibracyjny

No i?

Wiem jak kabel wygląda. Pytam się jak zbudowany ponieważ to OPTO-RS232. Może jakiś transoptor padł i się nie chce łączyć.
  • Specjalista elektryk
    Kolego :
    1. Czy zainstalowałeś oprogramowanie do przejściówki ?
    2. Jakim programem zczytujesz dane z miernika do komputera ?
  • Poziom 24  
    Kolego port jest już aktywny. Podłączyłem do niego inny multimetr METEXA i wszystko śmiga.
    Używam programu sonela.
  • Poziom 24  
    Czy ktoś ma jakiś schemat ewentualnie zdjęcie połączeń? Chciałbym ten przewód spróbować naprawić.