Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica - Jak zrobić płynny gaz w pedałach od kierownicy? Zmiana potencjometr

legolass97 09 Sep 2013 19:35 3831 5
    legolass97
    Level 11  
    Witam, mam jakąś tanią ~100zł kierownice Tracer-a i pedały w niej się połamały itp.
    Jako że elektronika z pedałach dalej działa i poniszczyły się tylko plastiki to postanowiłem zrobić porządne pedały z drewna i dać tam elektronike ze starych pedałów. Z tym nie powinno być problemów ale chciałbym uzyskać płynny gaz. W obecnym stanie jest tak że po wcisnięciu pedału do połowy dopiera daje gaz ale maksymalnie czyli nie da się płynnie sterować gazem. Do pedałów z kierownicy idzie kabel który potem się rozgałęzia na 2 potencjometry. I moje pytanie czy wystarczyło by kupić nowe potencjometry i po prostu przylutować kabelki z kierownicy i powinno być ok? Czy jest to bardziej skomplikowanie i problem tkwi w kierownicy? Jak wystarczy dokupić potencjometr to jaki kupić?
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Jakie tam potencjometry, a b?
    legolass97
    Level 11  
    Na obu potencjometrach pisze : "B21K 180*" Więc chyba B.
    darlon
    Level 17  
    nie rozumiem dlaczego kupiłeś kierownice tracera za 100 zł jak za tyle możesz spokojnie znaleźć na allegro praktycznie nieużywane Logitechy formula force EX - chyba najlepsza kierownica budżetowa. trafiają się za niecałe 100 zł w stanie idealnym. zresztą powiem szczerze że tą kierownicę trudno zajechać. mam i używam do gier F1 bo ma mniejszy kąt obrotu niż nowsze kierownice a na co mi 900 stopni w bolidzie :) logitech też jest plastikowy, ale nie połamiesz go zbyt łatwo

co do potencjometrów w twojej, będą raczej na pewno liniowe, "przyrost" gazu bądź hamulca musi być liniowy dla urządzenia a dopiero przez soft możesz go sobie zmienić pewnie.
    Lukson
    Level 32  
    Potencjometry są liniowe.
    Osie w tym sprzęcie pewnie połączone, więc zabawa fajna nie będzie. Heel-and-toe odpada.
    legolass97
    Level 11  
    Właśnie wpadłem na pomysł. Kupie jakiś najtańszy joystick z przepustnicą ze sprawną elektroniką, i przepustnicę lub potencjometr z osi użyje do gazu. Pamiętam że kiedyś miałem jaki joystick za 30zł z przepustnicą i w grze działała ona płynnie (nie liniowo). Więc muszę sprawdzić jaki kąt obrotu ma ten potencjometr i chyba będzie to super rozwiązanie?

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Pomysł a wykorzystaniem przepustnicy lub potencjometrów od joysticka odpada bo w sterownikach działają płynnie potencjometry a w grze już nie. Więc wykorzystam po prostu potencjometry ze starych pedałów i tylko zrobie do nich porządną konstrukcje,