Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-819H - Wyłącza się.

10 Wrz 2013 18:07 4800 11
  • Poziom 13  
    Witam. Postaram się opisać tutaj swój problem z moim vsx819 w nadziei, że wspólnie uda się znaleźć rozwiązanie i zaoszczędzę trochę kasy. Pojęcie o elektronice mam jak i przyrządy. Problem jest taki. Na amplituner spadła półka i zagięła obudowę od góry łamiąc płytkę pcb video asy. Na płytce nie ma żadnego procesora i amplituner załącza się nawet bez tej płytki. Płytkę aktualnie naprawiam, jest już poklejona i będę łatał ścieżki bo nowa 75 dolarów. Po włączeniu wszystko działa i amplituner gra jednak po czasie się wyłącza. Po ponownym załączeniu ale już poprzez reset znowu gra ale krócej i za każdym razem po resecie coraz krócej. Wnioskuję, że coś się nagrzewa ale nie stwierdziłem tego dotykając wszystkiego, może tylko zasilanie hdmi i dsp tj tranzystory Q106 i Q107 są ciepłe ale nie na tyle żeby wyłączyć ampli.
    Wyłączenie następuje również bez podłączonego sygnału i na każdym wejściu i bez głośników. Jak mam podłączony głośnik to przed wyłączeniem słychać jakby pompowanie membrana wychyla się znacznie w jedną i drugą stronę i się wyłącza tak jak by może pojawiało się stale na wyjściu ale z skąd? Może się wzbudza? Nie mogę sprawdzić czy to końcówka czy układ wejść bo po odłączeniu końcówki od płytki wejść nie uruchomi się. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
    pozdrawiam kg

A jeśli się spotkał to?
    GM
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Chodzi o płytkę przykręconą do radiatora? Wyłączał się dopiero po czasie i za każdym razem pracował krócej? Przepraszam, że się powtarzam ale pewnie wyczuwasz u mnie pewne niedowierzanie.

Dodano po 1 [minuty]:

igakow10 napisał:

A jeśli się spotkał to?
    GM

To oczywistym jest, że proszę o pomoc. Po to chyba jest to forum, zresztą bardzo przydatne i pomocne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam. U mnie również zasilacz nie jest na tej samej płytce. Masa sygnałowa (nie stopni mocy) podawana jest taśmą wraz z sygnałami FL, FR, SR, SL, C 5 żyłami. Do masy jest też 5 żył. Jest brana z modułu wejść audio. Ta z kolei idzie do dsp i na płytę główną do zasilaczy. Miałem kiedyś taki przypadek w vsx 416 ale wtedy stałe na wyjściu było od razu zaraz po załączeniu. Tutaj tak nie jest zresztą mogłoby świadczyć o tym to, że jak wypnę ten wtyk z sygnałami i masami z modułu audio to amplituner się nie włączy. Traci masę sygnałową i przy stałym na wyjściu układy zabezpieczeń go nie włączą. Mój natomiast jak pisałem wyłącza się po pewnym czasie i poprzedzone to jest ruchami membrany raz w jedna raz w drugą stronę. Jak skończę naprawiać płytkę video i poskładam to postaram się wrzucić filmik jak to wygląda.
  • Poziom 13  
    Witam. Czy końcówki vsx 519 i vsx 819 są takie same? Mogę je zamienić żeby sprawdzić tą od 819. Włożyłbym ją do 519 i zobaczę czy się wyłącza.
  • Poziom 13  
    Witam. Naprawiłem płytkę video. Sprawdziłem 3 razy i wydaje się być ok ale ampli dalej się wyłącza. Tutaj filmik do zachowania się głośnika przed wyłączeniem. http://www.youtube.com/watch?v=gqpgeXtQsTY&feature=youtu.be Proszę o pomoc! Masy wszystkie dobre.
    Przy podłączonym mierniku wyraźnie pojawia się stałe napięcie na wyjściu.

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Poprzedniego posta pisałem zaraz po poskładaniu amplitunera. Amplituner jest prawdopodobnie wyłączany przez sekcję Power DC Protection układu zabezpieczającego. Po sprawdzeniu napięć okazuje się, że napięcie -12V pojawia się po załączeniu amplitunera i z czasem jak stabilizator IC104 się rozgrzewa po prostu spada aż przy -3V następuje zadziałanie układu zabezpieczającego i wyłączenie ampli. Jakieś może pomysły oprócz wymiany stabilizatora którego nie mam w domu więc dopiero jutro (znowu dziesiątki śrubek do odkręcenia).

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Wylutowałem stabilizator. Padnięty. Po podłączeniu pod zasilacz na wyjściu -3V.
  • Poziom 13  
    Witam. Wlutowałem nowy stabilizator. Martwi mnie trochę, że to jakaś chińszczyzna ale amplituner już działa i właśnie przechodzi testy pod obciążeniem. Trochę mocno grzeją się q106 i q107. Może zwiększyć im radiator??
  • Poziom 13  
    Witam założyłem nowy temat dotyczący tego amplitunera bo ten był zablokowany. Temat tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2655030.html
    Jeżeli moderator uzna może przenieść tamten temat tutaj ale mimo iż dotyczy tego ampli to jest inny problem.
    Pozdrawiam kg

Po naprawie sprzętu wszystko jest ok. ale nie działają wejścia optyczne op1 i op2. Coaxiala nie mam jak sprawdzić. Amplituner powinien automatycznie rozpoznać wetknięty światłowód. przy wyborze np wejścia vcr/tape i wyborze z pilota op1 miga chwilę digital i przełącza się na analog. Mam drugi amplituner vsx519 i tam jak tylko wetknę światłowód od razu wejście vcr/tape przełącza się na op1. W załączniku schemat części dsp z wejściami optycznymi. Pioneer VSX-819H - Wyłącza się.
    Podkreślam że wszystkie funkcje dsp, dekodowanie dd, dsp, ac3 jest ok. Może układ ic110 albo wejścia bo przetwornik ic109 raczej dobry zwłaszcza że z niego wychodzą sygnały audio. Proszę o radę. Pozdrawiam kg

Proszę kontynuować w tym wątku.
    GM

Dodano po 32 [minuty]:

Dobrze. Dziękuję.
  • Poziom 13  
    Witam. Czy ktoś z kolegów wie jak sprawdzić odbiornik optyczny toslink. Czy podłączając do niego zasilanie i mierząc napięcie stałe na out przed włożeniem i po włożeniu światłowodu można określić czy jest ok? Czy trzeba podłączyć światłowód z generatora np z komputera z odpowiednim oprogramowaniem i trzeba zmierzyć oscyloskopem na out. Czy może wystarczy zwykły miernik częstotliwości. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu ponieważ mój amplituner nie wykrywa podłączenia światłowodu do płytki DSP przez wejście optyczne.
    Pozdrawiam kg

ps. Wejście coaxial również nie działa więc podejrzewam układ scalony ale chciałbym sprawdzić gniazda optyczne.
  • Poziom 13  
    Witam. Widzę, że tylko ja piszę. Kupiłem innego Pioneera w stanie nieznanym i zamieniłem płytki DSP. Sprawdziłem i jest wszystko ok. Wejścia optyczne działają i ten egzemplarz u mnie na półce w pełni sprawny i z niego korzystam. Pozostał jeszcze dawca, który wygląda obiecująco no i płytka DSP sprawna oprócz wejść optycznych ale to później.
    Więc poskręcałem dawcę i do prądu go. Nic. Reset i... załączył się. Po ok czterech sekundach wyłączył. Jest dobrze. Żyje. Wyjąłem płytkę zabezpieczeń i załączyłem. Nie wyłączył się. Sprawdziłem napięcia zasilania i brak +12V. Wymieniłem stabilizator.
    Załączyłem. Napięcia ok. Niestety stałe na wyjściu wszystkich końcówek mocy. Odłączyłem końcówkę i podłączyłem układ zabezpieczeń. Włączyłem i jest ok. Wszystko działa, przynajmniej pobieżnie. Wszystkie regulacje ok. Podałem sygnał na poszczególne wejścia i na wyjściu na końcówkę sygnał jest z pełna regulacją, rozpoznaje tez sygnał dsp po hdmi i poza końcówkami wydaje się być sprawny. Końcówki biorę na warsztat po środzie bo nie mam czasu wcześniej. Mam kilka pytań do kolegów bardziej zorientowanych w temacie. Sama końcówka jest zasilana +-54V ale stopnie wejściowe +12V i osobna masa. Czy przy braku tych 12V mogły ulec uszkodzeniu np tranzystory stopni wejściowych we wszystkich końcówkach co powodowało by pojawienie się stałego napięcia na wyjściach? Może jakieś inne pomysły bo nie chce mi się wierzyć że poleciały tranzystory mocy od razu we wszystkich 5-ciu końcówkach.

schemat końcówki Pioneer VSX-819H - Wyłącza się.
  • Poziom 13  
    Witam. Znalazłem na płycie końcówki uszkodzony rezystor r227 i wybulony c212. Proszę spojrzeć na schemat i czy szukać dalej czy wymienić i będzie ok? Kondensator wybulony jest na 100V musiał dostać całe ok 110V co myślicie? Tranzystory końcowe padnięte obydwa.