Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica pomiędzy Dualshock2 ,a Dualshock3 ?

15 Wrz 2013 23:00 1149 2
  • Poziom 12  
    Z góry mówię,że nie chodzi mi o bezprzewodowość bo pada używam z PC,a nie konsolą.
    Na jednym z forum gamingowych znalazłem taka informację :

Cytat:
    Czułość analogów, różnica pomiędzy DS2 a DS3 jest następująca, iż Sixaxis posiada czterokrotnie (i parę setnych po przecinku) czulsze analogi. DualShock2 zczytuje pozycji wychylenia przedstawiając ją w liczbie 8bitowej (255 wartości w pionie i 255 wartości w poziomie, gdzie 127,127 to stan spoczynku). DualShock3 za to, operuje już na maksymalnie 10bitowej wartości (1023 w pionie i 1023 poziomie, gdzie 512,512 stan spoczynku).

Podsumowując na szybkiego, DS3 posiada czterokrotnie czulsze analogi niż jego poprzednik (1 wartość wychylenia DS2 = czwartej wychylonej wartości DS3).

Ile jest w tym prawdy i jakie praktyczne różnice są zauważalne w grach ?
    Pada używam do gry na PC poprzez przejściówkę.
    Kupując nowego Dualshocka 2 zapłacę 70zł,za Dualshocka 3 zapłacę 170zł więc jest różnica.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o Analogi:
    Pomiar wartości analogowej przez przetwornik oczywiście będzie dokładniejszy jeżeli będzie miał większa rozdzielczość - z założeniem że pomiar dokonywany jest na rezystorze wzorcowym. W przypadku pada wartość zależy od dokładności potencjometru i mozaiki PCB. Sony używa 10% ALPS'a i tu uwaga na podróby bo tam analogi mają 20% i robi się kaszana. Fakt że nie wszędzie bo mam podróby z Alps'em i jestem mega zadowolony.

Sam korzystałem z jednego i drugiego i nie przypominam sobie żeby trójka jakoś specjalnie była lepsza. Oczywiście Najlepiej było by wziąć do ręki i przetestować samemu

Jedyne co moge polecić to nie kupowanie całkiem nowych SIXAXIS sony wróciło do potencjometrów z dwójki
  • Poziom 12  
    Ok,dzięki.