logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sharp 70FS-57S DA100 brak napisów w menu po wymianie pamięci x24645

dareksp9 14 Mar 2005 18:56 2003 9
REKLAMA
  • #1 1315513
    dareksp9
    Poziom 13  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Kupiony na giełdzie uszkodzony sharp 70FS-57S. Obraz był nieczytelny przesunięty i na połowie ekranu. Pion prawie, że naprawiłem (brakuje mi jeszcze tda7480), ale obraz jest ładny już na połowie ekranu, ale zastanawia mnie jedno przy naciskaniu przycisków z klawiatury wyskakuje okienko, ale jest puste nie ma nic w nim, w prawym górnym rogu wyskakuje też czasami tylko czarne okienko tak jakby miał tam być napisany nr programu albo godzina. Przy pogłaśnianiu przesuwają się tylko jakieś czarne kwadraciki. PIP działa prawidłowo przy przełączaniu programów. Ktoś wyciągał tam już pamięć x24645 (ic1003). Gdzie szukać powodu braku napisów? Czy może to być wykasowana pamięć i skąd wsiąść wsad do niej, albo, co może być jeszcze uszkodzone?
  • REKLAMA
  • #2 1315557
    jez
    Poziom 31  
    Posty: 1633
    Pomógł: 229
    Ocena: 42
    witam
    W tym modelu jest chassis DA100
    Podaj jaki masz digi modul (7270 czy 7295 ) a podesle
    Ci wsady pamieci
  • #3 1315815
    dareksp9
    Poziom 13  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Zmieniłem w temacie chassis dziękuję za poprawkę, a digi moduł to K7295BMV0.
  • REKLAMA
  • #4 1330712
    juntom
    Poziom 19  
    Posty: 216
    Pomógł: 35
    Ocena: 27
    Do kolegi DarekSp9: Ustaliles co bylo przyczyna braku napisow w tym tv? Wlasnie otrzymalem taki sam tv z Niemiec. Widac ,ze naprawiana byla przetwornica. Obraz jest ok poza tym ,ze brakuje menu (sa tylko czarne pola) no i telegazety. Probowalem podstawic podobny modul cyfrowy ,ale w sumie efekt ten sam. Podstawielm tez uklad teletekstu /niestety dysponowalem tylko sda5273 zamiast sda5275/ i rowniez bez zmian. Nie jestem pewien co do eproma , ktos chyba go wymienial bo jest na nim recznie napisana karteczka z nr softu. Sprobuje jeszcze przeprogramowac te 2 eepromy /x24645/ .
  • #5 1330830
    marcin_211
    Poziom 24  
    Posty: 869
    Pomógł: 66
    Ocena: 20
    Witam. A jak na to wszystko wplywa regulacja "screen"?.
  • #6 1331084
    dareksp9
    Poziom 13  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Pion już mi działa prawidłowo a napisów w menu niestety nie mam i telegazety też. Trafiła się zaprogramowana jedna stacja to obraz bardzo ładny tylko bez głosu. Chciałem zaprogramować pamięć, ale ja nie posiadam programatora do niej a w dwóch okolicznych serwisach TV powiedzieli, że też nie zaprogramują z powodu braku takiego programatora. Narazie TV leży do czasu jak znajdę kogoś, kto zaprogramuje mi pamięć.
  • REKLAMA
  • #7 1351758
    dareksp9
    Poziom 13  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Wgrałem pamięć i telegazeta oraz napisy programów się pojawiły. Mam jeszcze pytanie, jaki pilot zastosować (mam, ale nie z tego tv) i jak wejść w menu serwisowe, ponieważ jeszcze nie ma głosu tylko szum a myśle, że będzie to do ustawienia w menu.
  • Pomocny post
    #8 1352005
    jez
    Poziom 31  
    Posty: 1633
    Pomógł: 229
    Ocena: 42
    witam
    Pilot to orginal nr. G1071SA a tryb serwisowy znajdziesz tu :https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic16809.html#108966
  • REKLAMA
  • #9 1352652
    serwis
    Poziom 37  
    Posty: 3927
    Pomógł: 334
    Ocena: 268
    dareksp9 napisał:
    Chciałem zaprogramować pamięć, ale ja nie posiadam programatora do niej a w dwóch okolicznych serwisach TV powiedzieli, że też nie zaprogramują z powodu braku takiego programatora. Narazie TV leży do czasu jak znajdę kogoś, kto zaprogramuje mi pamięć.


    Pamięć tą programuje Piccogal, bez żadnych problemów.
    Mogę Ci to wykonać, jak daleko mieszkasz od Gdańska ?
  • #10 1384454
    juntom
    Poziom 19  
    Posty: 216
    Pomógł: 35
    Ocena: 27
    W moim przypadku skasowanie pamieci ic1004 pomoglo. Napisy i telegazeta wrocily. W trybie serwisowym wystarczylo poprawic geometrie i jest ok.

    Pozdr.

Podsumowanie tematu

✨ W telewizorze Sharp 70FS-57S z chassis DA100 po wymianie pamięci x24645 pojawił się problem z brakiem napisów w menu oraz telegazety – wyświetlane były jedynie puste, czarne pola. Obraz był częściowo poprawiony po naprawie pionu, jednak brakowało programowego wsadu do pamięci, co uniemożliwiało wyświetlanie menu i napisów. Wymiana i zaprogramowanie pamięci x24645 przywróciły funkcjonalność telegazety i napisów programów. Do programowania pamięci użyto programatora Piccogal. W jednym przypadku skasowanie pamięci ic1004 pomogło przywrócić napisy i telegazetę, a w trybie serwisowym poprawiono geometrię obrazu. Do obsługi telewizora zalecany jest oryginalny pilot G1071SA, a dostęp do menu serwisowego można uzyskać według instrukcji dostępnej na forum elektroda.pl. Digi moduł zastosowany w telewizorze to K7295BMV0.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA