logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sharp 37AM-23S chasis 5BS - brak OSD, jak zaprogramować kanały?

28 Mar 2007 13:42 2350 10
REKLAMA
  • #1 3727095
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #2 3727272
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    A może ten TV nie ma OSD
    Czy z klawiatury TV mozna zaprogramowac
  • REKLAMA
  • #3 3727534
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #4 3742274
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #6 3744768
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #7 3940555
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 4823974
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    #9 4824344
    marcin_211
    Poziom 24  
    Posty: 869
    Pomógł: 66
    Ocena: 20
    Wysłałem na PW.
  • #10 4831000
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #11 4831236
    marcin_211
    Poziom 24  
    Posty: 869
    Pomógł: 66
    Ocena: 20
    Sądzę, że w twoim modelu SM jest podobne do 57AM-12S a tam ,,Horizontal OSD,, to adres BF.
    Wejście w SM tak jak pisałem na PW.
    Link do 57AM;http://www.eserviceinfo.com/equipment_mfg/SHARP_2.html

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telewizora Sharp 37AM-23S z podzespołem 5BS, który został sprowadzony z Niemiec i wymaga przestrojenia kanałów. Telewizor nie wyświetla OSD (On Screen Display), na ekranie pojawia się jedynie "śnieg". Pilot oryginalny (G1071SA) nie umożliwia wejścia do menu ani trybu serwisowego. OSD pojawia się jedynie częściowo i przesunięte na wejściu AV, widoczna jest minimalna część paska siły głosu i okienko MUTE. Sprawdzono napięcia na nóżkach procesora odpowiedzialnych za sygnały H i V – na nóżce 26 jest 4,6 V, a na nóżce 22 około 0,08 V, co może wskazywać na brak sygnału synchronizacji poziomej. Próby wejścia do trybu serwisowego nie powiodły się, a pamięć TV może wymagać wykasowania. Ostatecznie problem z brakiem OSD i niemożnością programowania rozwiązał się po zastosowaniu pilota uniwersalnego, który umożliwił dostęp do menu i zaprogramowanie kanałów, choć OSD pozostało przesunięte. Wskazano, że tryb serwisowy w tym modelu może być podobny do modelu 57AM-12S, a szczegóły wejścia do trybu serwisowego zostały przesłane prywatnie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA