Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Colt cz2 1.3 2006r - pracuje na 2 cylindrach i zapala się kontrolka paliwa i mil

Rexcorrus 20 Sep 2013 11:14 1617 4
    Rexcorrus
    Level 9  
    Problem jak w temacie, pracuje na 2 i 3 cylindrze, cewki sprawne, świece sprawne. Dwa- trzy uruchomienia i zaczyna chodzić normalnie. Przejadę kawałek i problem wraca. Stawiałem na wilgoć bo ostatnie dwa dni lało. Kable wyglądają na suche, złączki i kostki sprawdzone. Podłączyłem go pod komputer : przerwa lub otwarty obwód A. Skasowanie błędu nic nie daje. Po kolejnych kilku uruchomieniach błąd znika i samochód pracuje normalnie.
    Zastanawia mnie kontrolka paliwa. Pompka ? Czujnik w baku ? czujnik ciśnienia ?
    Ale wtedy logicznie rozumując chyba pracował by na 4 a nie miał mocy. Chyba można wykluczyć MAP, krokowy i przepływomierz bo to raczej nie z tej bajki usterka.
    Chwilowo skończyły mi się pomysły. Pomóżcie
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    coperfild
    Level 35  
    Miałem podobne objawy , jak kończyła się pompka paliwa.
    Rexcorrus
    Level 9  
    właśnie doszedł nowy objaw - kupa świecących - w zasadzie to mrugających lampek na desce rozdzielczej - chyba wszystko co jest zaświeciło się.
    Rexcorrus
    Level 9  
    Po sprawdzeniu połączeń i konserwacji styków dwa dni było dobrze. Teraz pojawia się błąd p0657.
    Rexcorrus
    Level 9  
    Usterka usunięta
    Powodem był uszkodzony czujnik poziomu paliwa w baku....
    Otwarcie obwodu powoduje pojawianie się kilku kontrolek na desce i wejście w tryb awaryjny.