logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zmiana z 24 na 12. Napięcie potrzebne do wzmacniacza.

kamil_papa 14 Mar 2005 22:49 876 3
REKLAMA
  • #1 1316247
    kamil_papa
    Poziom 13  
    Posty: 130
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Siemanko. Potrzebujęsię dowiedzieśjak mogę z jechać z napięcia stałego 25V na 17-18V. Transformator ma 150W i 4,5A. Potrzebuję takie napięcie do wzmacniacza. Z góry THX!!!
  • REKLAMA
  • #2 1316538
    SQ9PXB
    Poziom 27  
    Posty: 988
    Pomógł: 75
    Ocena: 59
    najprosciej to wpiac w plusa z 5-7 diod krzemowych na jakis wiekszy pradzik (8 A chyba wystarcza ? :) ) (polaczone szeregowo, zworc uwage na polaryzacje!)

    pozdr
  • REKLAMA
  • #3 1319249
    Rygler
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    voodoogo37 napisał:
    najprosciej to wpiac w plusa z 5-7 diod krzemowych na jakis wiekszy pradzik (8 A chyba wystarcza ? :) ) (polaczone szeregowo, zworc uwage na polaryzacje!)

    pozdr


    Witam,

    Ja kiedyś potrzebowałem przerobić "trafo bezpieczeństwa" 150W na zasilacz i ładowarkę akumulatorów, odwijałem więc ręcznie po trochę swoi i mierzyłem, czy już wystarcza - nawet nie tak dużo zwoi, ale dokłądnie nie pamiętam ile

    pozdrawiam
  • #4 1320666
    SQ9PXB
    Poziom 27  
    Posty: 988
    Pomógł: 75
    Ocena: 59
    no mozna i tak, ale gdy trafo jest symetryczne, to zabawy z odwijaniem jest od cholery....tak wiec najprosciej diody...

    pozdrawiam
REKLAMA