Witam.
Od pewnego czasu planuje doprowadzić prąd do mojego garażu. Garaż jest murowany, jest moją własnością i stoi około 20m od kamiennicy w której mieszkam. Mój sąsiad posiada prąd w garażu obok, więc składając pismo do ZE miałem nadzieję, że otrzymam pozwolenie na podłączenie się do sąsiada. Niestety takiej opcji nie ma, ponieważ linia sąsiada jest linią prywatną i nie należy do ZE. W warunkach przyłączenia kazano mi poprowadzić przewód z klatki do garażu więc opcje są dwie: kopanie w ziemi, linia napowietrzna. Chciałbym się poradzić która z opcji będzie tańsza i łatwiejsza w wykonaniu. Dla ułatwienia załączam zdjęcie na którym widać kamienicę(1) oraz mój garaż(2):
Oczywiście istnieje również możliwość założenia podlicznika i rozliczanie się z sąsiadem. Sąsiad nie widzi problemu i wyraża na to zgodę. Aczkolwiek nie byłbym z takiego rozwiązania do końca zadowolony, jednak co moje to MOJE.
Załączam również zdjęcie jak to wygląda u sąsiada:
Co byście mi poradzili w takiej sytuacji? Jaki sposób doprowadzenia prądu do garażu będzie najtańszy w wykonaniu? Jakie pozwolenia będą mi potrzebne np. pozwolenie od zarządcy budynku, geodeta itp.?
Pozdrawiam
Od pewnego czasu planuje doprowadzić prąd do mojego garażu. Garaż jest murowany, jest moją własnością i stoi około 20m od kamiennicy w której mieszkam. Mój sąsiad posiada prąd w garażu obok, więc składając pismo do ZE miałem nadzieję, że otrzymam pozwolenie na podłączenie się do sąsiada. Niestety takiej opcji nie ma, ponieważ linia sąsiada jest linią prywatną i nie należy do ZE. W warunkach przyłączenia kazano mi poprowadzić przewód z klatki do garażu więc opcje są dwie: kopanie w ziemi, linia napowietrzna. Chciałbym się poradzić która z opcji będzie tańsza i łatwiejsza w wykonaniu. Dla ułatwienia załączam zdjęcie na którym widać kamienicę(1) oraz mój garaż(2):
Oczywiście istnieje również możliwość założenia podlicznika i rozliczanie się z sąsiadem. Sąsiad nie widzi problemu i wyraża na to zgodę. Aczkolwiek nie byłbym z takiego rozwiązania do końca zadowolony, jednak co moje to MOJE.
Załączam również zdjęcie jak to wygląda u sąsiada:
Co byście mi poradzili w takiej sytuacji? Jaki sposób doprowadzenia prądu do garażu będzie najtańszy w wykonaniu? Jakie pozwolenia będą mi potrzebne np. pozwolenie od zarządcy budynku, geodeta itp.?
Pozdrawiam