Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG P880 - nie działa bootloader

TheWandal 25 Wrz 2013 17:48 6129 5
  • Poziom 6  
    Witam,
    Chciałem ostatnio wgrać na swój telefon CyanogenMod, lecz pojawiło się kilka komplikacji. Na początku problem natury technicznej - przy restartowaniu i wchodzeniu do recovery menu nie było opcji załadowania pliku z karty SD, tak więc sięgnąłem po program ROM Manager by ściągnąć dedykowaną wersję ClockworkMod 6.0.3.1, zainstalowałem i wtedy zaczęły się większe problemy.
    Okazało się, że po wgraniu przez program do ROM'u tego ClockworkMod'a telefon w ogóle nie chciał wejśc w menu recovery (ERROR: boot image signature), a po chwili nawet nie chciał się uruchomić wyświetlając ten sam błąd. Po kilku próbach w końcu się załączył, jednak menu recovery dalej nie działało. Po zmianie wersji na 3.x.x i 5.x.x (tak jest napisane w menu programu) recovery menu dalej nie działa - odinstalowanie aplikacji nic nie zmieniło, dane już wgrane do ROM'u.
    Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że problem może leżeć w Bootloaderze, ale tam pojawiła się kolejna kompikacja. By odblokować bootloader'a trzeba użyć komendy "adb reboot oem-unlock", lecz po jej wpisaniu w konsole (pokazuje się komunikat "daemon started succesfully") telefon się restartuje i wyskakuje błąd "accces denied" mimo tego, że telefon został wcześniej zrootowany (działa aplikacja SuperSU).
    Proszę w odpowiedziach nie odsyłać do innych stron, tylko w miarę możliwości powiedzieć krok po kroku jak powinienem postępować :).

Pozdrawiam,
    TheWandal
  • MagBoss
  • Poziom 6  
    Dzisiaj znowu trochę pokombinowałem. Teraz role się odwróciły - recovery działa, ale telefon nie jest w stanie normalnie się uruchomić. Przy próbie normalnego uruchomienia wyświetla się błąd "ERROR: boot image signature".
    Taki błąd nazywany jest bootloopem i żeby z niego wyjść trzeba użyć programu Odin wraz z 2 potrzebnymi do tego plikami, jednak program ten nie wykrywa telefonu, dlaczego ?

Pozdrawiam,
    TheWandal
  • Poziom 6  
    Jest w takim razie inny program, dzięki któremu mógłbym to zrobić ?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    TheWandal napisał:
    Witam,
    Chciałem ostatnio wgrać na swój telefon CyanogenMod, lecz pojawiło się kilka komplikacji. Na początku problem natury technicznej - przy restartowaniu i wchodzeniu do recovery menu nie było opcji załadowania pliku z karty SD, tak więc sięgnąłem po program ROM Manager by ściągnąć dedykowaną wersję ClockworkMod 6.0.3.1, zainstalowałem i wtedy zaczęły się większe problemy.
    Okazało się, że po wgraniu przez program do ROM'u tego ClockworkMod'a telefon w ogóle nie chciał wejśc w menu recovery (ERROR: boot image signature), a po chwili nawet nie chciał się uruchomić wyświetlając ten sam błąd. Po kilku próbach w końcu się załączył, jednak menu recovery dalej nie działało. Po zmianie wersji na 3.x.x i 5.x.x (tak jest napisane w menu programu) recovery menu dalej nie działa - odinstalowanie aplikacji nic nie zmieniło, dane już wgrane do ROM'u.
    Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że problem może leżeć w Bootloaderze, ale tam pojawiła się kolejna kompikacja. By odblokować bootloader'a trzeba użyć komendy "adb reboot oem-unlock", lecz po jej wpisaniu w konsole (pokazuje się komunikat "daemon started succesfully") telefon się restartuje i wyskakuje błąd "accces denied" mimo tego, że telefon został wcześniej zrootowany (działa aplikacja SuperSU).
    Proszę w odpowiedziach nie odsyłać do innych stron, tylko w miarę możliwości powiedzieć krok po kroku jak powinienem postępować :).

Pozdrawiam,
    TheWandal

jezeli nie wiesz co robisz nie baw sie w to wiecej :) na poczatek zasiegnij informacji a pozniej sie baw :P

================================================================

a wiec tak na poczatek sciagnij V20B PL - V20B_00.kdz <---- Odblokowany BL Link

czysty V20B PL Link

Firmware'y wgrywa się na podobnej zasadzie jak przy innych LG'kach, poprzez KDZLink lub LG Mobile UpdateLink. Pamiętaj aby w KDZ ustawić Type na 3GQCT a Phone Mode na DIAG (EMERGENCY przy brickach).
    S/W Upgrade (tj. Download Mode) wywołujemy poprzez podłączenie wyłączonego telefonu pod USB, trzymając VOL-.
    Do flashowania wymagany jest LG United Driver. Pamietaj rowniez o wylaczeniu LG Modem po podlaczeniu telefonu, w menadzerze urzadzen!

Przed podłączeniem telefonu!!
    Instalujemy sterowniki do naszego LG
    Wymagane dodatki aby, wgrywanie firmware wyszło nam za pierwszym razem.

1. Msxml

2. Uruchamiamy „Windows Enabler” pojawi się on w trayu klkiamy na nim by zaświeciło się „ON”

3. Uruchamiamy aplikację „UpTestEX_mod2_marwin”

- W oknie wybieramy Type: 3GQCT, PhoneMode: DIAG
    - W polu KDZ file wskazujemy ściągnięty soft
    - Klikamy „Start Upgrade”

Proces aktualizacji trwa około 10-15 minut w tym czasie nie odłączamy telefonu ani nie wyjmujemy baterii
    Po zakonczeniu wgrywania ukaże się naszym oczą napis „Finished”
    W niektórych przypadkach możliwa jest potrzeba przywrócenia ustawień fabrycznych telefonu

LG P880 - nie działa bootloader

NIE WGRYWAJ CM-A BO TE WSZYSTKIE MODY TO TAK NA PRAWDE KICHA
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź, wszystko teraz działa jak należy :).