Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moc wytwornicy dymu a gęstość płynu

AngelOfDeath_200 28 Wrz 2013 15:43 3186 7
  • #1 28 Wrz 2013 15:43
    AngelOfDeath_200
    Poziom 14  

Od 2 dni szukam info na temat płynu do wytwornic (chodzi o moc wytwornicy do gęstości płynu) nic konkretnego nie znalazłem, jedynie ludzie piszący że każda gęstość płynu do dowolnej wytwornicy i to znikome posty.

Kupiłem American DJ Fogstorm 700W i chciałem kupić do niej płyn Heavy jednak dostałem tel od sprzedawcy że do wytwornic niskiej mocy (do 700W) nie wolno używać płynów innych niż light ponieważ te wytwornice nie są w stanie ich nagrzać odpowiednio i się to szybko zapycha? Nigdzie nie mogę potwierdzić tych informacji od 2 dni, a człowiek który do mnie zadzwonił wydawał się być kompetentny.

Powiedzcie mi jak to jest ? dymnice będę używał sporadycznie jako że jestem fotografem, to tylko na śluby na 1 taniec i to nie zawsze, oraz sporadycznie do sesji w studio. Czy gdybym po każdym użyciu gęstego dymu przemywał ją 20% octu 80% destylowanej to powinna podziałać parę lat czy od razu się zapcha i kaplica?

I czy ten roztwór ocet z wodą można w pełni zastąpić tymi co są specjalne do czyszczenia wytwornic ? (wiem nie czyścić octem w domu :) )

0 7
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2013 11:29
    REPSOL46
    Poziom 17  

1. Mam wytwornice Eurolite N-10 i co do niej zalewam ?? Heavy. Dlaczego ??
    To nie moc decyduje, ale termistor. Jak masz w wytwornicy termistor, który przy 120* zamyka obwód to wiesz.... a jak masz termistor co przy 160* zamyka obwód .... to chyba też wiesz... Moc to tylko i wyłącznie daje to, jak szybko Nagrzeje Ci się grzałka (im mocniejsza tym szybsza) i jak długo będzie ona nagrzana gdy dostanie płyn.

A jak Ci się zatka dysza... Jaki masz problem ??
    Delikatnie igłą a jeśli nie. Jest taki wynalazek zwany OCTEM. Zalewasz go do wytwornicy, mieszając z wodą lekko i ..... odkamieniasz. :)

Grałem kiedyś na imprezie gdize ja miałem N10 (400w) a kolega miał Flash 700w.
    Włączyliśmy w tym samym czasie, gdy jego skończyła moja zrobiła jeszcze jeden taki cykl.

A waty ?? - Waty to tylko moc grzałki, tu bardziej o termistor chodzi.

Dodano po 16 [minuty]:

Czy gdybym po każdym użyciu gęstego dymu przemywał ją 20% octu 80% destylowanej to powinna podziałać parę lat czy od razu się zapcha i kaplica?

Czy gdybym po każdej jeździe samochodem rozbierał silnik i czyścił doszczętnie wszystko a potem skręcał to do kupy, to będzie on na lata ?

Nie rób karykatury, nie wyolbrzymiaj... Jak zrobisz to raz na rok, raz na 2 lata to będzie OK. ! Odkamieniajac ja po każdym użyciu zrobisz jej jeszcze większa biedę. I pamiętaj o pewnej zasadzie - JAK COŚ DZIAŁA to tego nie rusz bo jeszcze gorzej .......sz.

Aktualnie pracują u mnie 4 wytwornice dymu - 2x n10, 1x alpha f80z, 1x eurolite ff1.
    Wszystko na Heavy od hmmm... 2 lat ? + fakt że jestem 2,3 posiadaczem poszczególnych urządzeń. Ani razu nie odkamieniałem.

0
  • #3 09 Lis 2013 15:20
    AngelOfDeath_200
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedz, po miesiącu straciłem nadzieję że ktoś odpisze.

a z kąt wiedzieć mam jaki mam termistor ? przy ilu się wyłącza ?

Dla tego tak pytałem bo facet przy kupnie kilkukrotnie zwracał mi na to uwagę, oraz potem telefonicznie zadzwonił i mówił że od razu uwale, nie przyjmą gwarancji że za słaba jest itd. więc zgłupiałem. Facet rzekomo serwisant więc myślałem że coś tam prawdy jest w tym gadaniu.

Dziękuję raz jeszcze za odpowiedz.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Lis 2013 22:35
    REPSOL46
    Poziom 17  

Jestem "Technikiem mechanikiem"
    Aby był odlew skorupowy trzeba uprzednio podgrzać formę odlewniczą do ok 200 - 300*.
    Co się stanie jak nagrzejemy do 200* ? Odlew sie wykona - szybciej jednak ochłodzi sie nam forma, a masa będzie... jaka będzie. Przy 300* Forma dłużej będzie cieplejsza, masa lepiej sie rozłoży, rozleje po niej i będzie to dosyć dobrej jakości odlew. (to samo porównaj sobie do mocy wytwornicy i jej termistora)

Do czego zmierzam - Teoretycznie gość ma racje - ale jest to KARYKATURA - totalne WYOLBRZYMIENIE !! To tak jak jazda samochodem - nie jeździj Pan więcej niż 80 bo szybciej Pan rozbijesz...

Termistor przeważnie masz przy piecu - jest on w 90% wytwornic "ceramiczny" i posiada na sobie oznaczenie ile stopni przewodzi. Ja mam w Antarce 160* i w jednej mam pominięty termistor ( trzeba uważać bo przepala się wężyk...), ale z tego co się orientuje występują też 120* stopniowe. Przy samym piecu go znajdziesz - na przewodzie zasilającym grzałkę z + ładunkiem (jak wszystko w układach)

Ale nic się nie bój - FF1 (800), n10(400), n19 (700), f80z (700) śmigają na heavy kilka lat i nie zakamieniałą się, czasami robią na tych tanich płynach też nic im nie staje się... Lej śmiało - a jak coś to igła i ocet.... !!

0
  • #5 10 Lis 2013 01:05
    AngelOfDeath_200
    Poziom 14  

Dziękuję Ci dobry człowieku za tak wyczerpujące odpowiedzi.

Myślę że przy moim użytkowaniu jako do sesji foto gdzie litr płynu starczy mi pewnie na kilka lat będzie wszystko dobrze

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc.

0
  • #6 10 Lis 2013 01:48
    REPSOL46
    Poziom 17  

Szczerze - gram na 18'kach, weselach itp... 5l płynu strong starczyło mi na 1rok i 2 miesiące. Średnio przy f80z idzie szklanka a przy n10 idzie około 50 -60 ml na całą noc dymienia... :/

Tak więc Tobie na sesje hłooooooooooooooooooopieee !!
    Jeszcze ją odsprzedasz z płynem .... Trzym się !! :)

0
  • #7 08 Gru 2013 19:05
    LemuRR 11
    Poziom 26  

REPSOL46 napisał:
    Antarce 160* i w jednej mam pominięty termistor ( trzeba uważać bo przepala się wężyk...), ale z tego co się orientuje występują też 120* stopniowe.

To zdecydowanie za niska temperatura, przy niej płyn będzie wypluwany.
    Termostat fabrycznie w antari f80z ma 220°C- a temperatura pieca oscyluje w granicach 250-300°C (gdyż umieszczony na blaszce)

Nie ważna jest moc grzałki- a masa bloku aluminiowego, który odpowiada za utrzymanie temperatury podczas dymienia. Przy czym w Twojej n-10 może być mniejsza. Polecam płyn eurolite p

Cytat:
    i w jednej mam pominięty termistor termostat

To jest niebezpieczne- i ty z tym chcesz obsługiwać imprezy ?! poza tym pomijam szkodliwość przegrzanego/ spalonego płynu...

0
  • #8 11 Gru 2013 23:43
    AngelOfDeath_200
    Poziom 14  

Tak czy siak, zalałem go płynami gęstymi, póki co nie stwierdziłem żadnych problemów. Czyli można lać śmiało :)

0