logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

telewizor philips S LC4-31EAA produkcji węgierskiej nie odbiera TV naziemnej.

Sunaj 12 30 Wrz 2013 14:27 4722 10
REKLAMA
  • #1 12793907
    Sunaj 12
    Poziom 9  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    Witam. Mam telewizor philips S LC4-31EAA produkcji węgierskiej ale kupiony w Polsce jakieś 5 lat temu. Do tej pory odbierałem satelitę. Teraz chciałem przejść na dvb-t ale on nie odbiera sygnału z anteny kierunkowej (Atrax 1000) Inny telewizor odbiera doskonale. Czy on wymaga dekodera? Z góry dziękuję za podpowiedź
  • REKLAMA
  • #2 12794474
    kuba30d
    Poziom 13  
    Posty: 57
    Pomógł: 5
    Ocena: 7
    Pisze w instrukcji tv"Podczas instalacji nie znaleziono żadnych
    kanałów cyfrowych:
     Sprawdź, czy telewizor obsługuje sygnał
    DVB-T lub DVB-C w kraju użytkowania.
    Sprawdź listę krajów znajdującą się z tyłu
    telewizora."
  • REKLAMA
  • #3 12795368
    Sunaj 12
    Poziom 9  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    Po automatycznym strojeniu nie pojawia się żaden komunikat poza tym, że Ilość znalezionych kanałów 0.
    Z tyłu telewizora nie ma listy państw. W instrukcji jest tabela referencyjna dostępnych krajów i oczywiście jest tam Polska.
    Nie ma wzmianki o dvb-t. W opisie przycisku AV jest tylko powiedziane, że tu wybiera się źródło sygnału (TV, HDMI itp.)
    Jeśli okazałoby się, że ten telewizor nie obsługuje dvb-t, to co należy zrobić??
    Pozdrawiam
  • #4 12795419
    a_jablon
    Poziom 35  
    Posty: 3011
    Pomógł: 338
    Ocena: 837
    Teoretycznie producent twierdzi, że w/w telewizor powinien pracować w DVB-T MPEG4. Stosowna informacja: TUTAJ - patrz strona 14.

    Na stronie następnej producent pisze:

    Problemy z kanałami 
    telewizyjnymi
    Ustawione wcześniej kanały nie pojawiają się 
    na liście kanałów:
     Sprawdź, czy została wybrana właściwa 
    lista kanałów.
    Podczas instalacji nie znaleziono żadnych 
    kanałów cyfrowych:
     Sprawdź, czy telewizor obsługuje sygnał 
    DVB-T lub DVB-C w kraju użytkowania. 
    Sprawdź listę krajów znajdującą się z tyłu 
    telewizora.


    Jak rozumien, na tabliczce z tyłu telewizora nie ma nic, ale TV kupiony w POLSKIM SKLEPIE (nie mylić z alledrogo - bo mógł być prywatny import...)

    Wiem, że to pytanie zabrzmi głupio: czy antena aby na pewno jest ustawiona właściwie (czy cokolwiek innego odbierało na tej antenie cyfrówkę w tym ustawieniu?)?

    Gdyby nie udało się zmusić w/w TV do obsługi cyfrówki, pozostaje zewnętrzny dekoder. Osobiście polecałbym osobną skrzyneczkę spinaną po HDMI z telewizorem.
  • REKLAMA
  • #5 12795900
    kuba30d
    Poziom 13  
    Posty: 57
    Pomógł: 5
    Ocena: 7
    A na pewno wyszukujesz kanałów cyfrowych....?
  • #6 12796079
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35680
    Pomógł: 3863
    Ocena: 5493
    Jeśli nie jest w instrukcji wyraźnie napisane, że ten tv posiada DVB-T MPEG4, to należy na 99% przyjąć, że takowego dekodera nie posiada, a biorąc pod uwagę, że tv był kupiony 5 lat temu, to bardzo prawdopodobne,
  • REKLAMA
  • #7 12796087
    Grzegorz740
    Poziom 37  
    Posty: 4136
    Pomógł: 313
    Ocena: 554
    Skoro nic nie pisze o DVB-T MPEG4 i telewizor nie wyszukuje żadnych programów naziemnej TV cyfrowej to telewizor ten nie posiada wbudowanego takiego dekodera i pozostaje zakup zewnętrznego dekodera DVB -T.
  • #8 12796377
    Sunaj 12
    Poziom 9  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
    Telewizor kupiony był w Media Markt. Tak jak pisałem inny, nowszy telewizor, chodzi na tej antenie doskonale. Pozostaje wię kupno dekodera. Będę wdzięczny za sugestie jaki zakupić oraz jak sprawdzić siłę sygnału.
  • #9 12796576
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35680
    Pomógł: 3863
    Ocena: 5493
    Sunaj 12 napisał:
    Pozostaje wię kupno dekodera. Będę wdzięczny za sugestie jaki zakupić

    Manta, Opticum, RWT, Ferguson Ariva, Technisat.......
    Sunaj 12 napisał:
    oraz jak sprawdzić siłę sygnału

    Ważniejsza jest "jakość" sygnału, sprawdzisz to w menu dekodera, bo to w końcu on ten sygnał odbiera.
  • #10 12796659
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #11 12797300
    Sunaj 12
    Poziom 9  
    Posty: 7
    Ocena: 2
    Dodzwoniłem się wreszcie do pomocy technicznej philipsa. Tam potwierdzili, że ten model nie posiada dekodera dvb-t.
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Podsumowanie tematu

LABEL_AI_GENERATED
Użytkownik posiada telewizor Philips S LC4-31EAA, wyprodukowany na Węgrzech, który nie odbiera sygnału telewizji naziemnej DVB-T po przejściu z odbioru satelitarnego. Po próbie automatycznego strojenia telewizor nie znajduje żadnych kanałów, co sugeruje brak wsparcia dla DVB-T. Użytkownik zasięgnął informacji w instrukcji, która nie potwierdza obsługi DVB-T, a także skontaktował się z pomocą techniczną Philipsa, która potwierdziła brak wbudowanego dekodera DVB-T w tym modelu. W odpowiedziach zasugerowano zakup zewnętrznego dekodera, a użytkownik otrzymał rekomendacje dotyczące modeli dekoderów, takich jak Manta, Opticum, RWT, Ferguson Ariva oraz Technisat.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA