Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baofeng UV-5R - jak zaprogramować przesunięcie czestotliwości dla przemiennika

06 Paź 2013 13:39 16644 7
  • Poziom 12  
    W jaki sposób zapisać w Baofeng UV-5R kanał z przesuniętą częstotliwością TX i RX do pracy z przemiennikiem?

Zrobiłem w następujący (nieskuteczny) sposób:
    Dostroiłem się do częstotliwości TX przemiennika, następnie w menu radia ustawiłem przesunięcie dla TX mojego radia (mniej istotne ale skonfigurowałem także CTCSS itd.), po zapisaniu kanału w pamięci radia i wybraniu już konkretnego kanału urządzenie nadaje i odbiera na tej samej częstotliwości (nie zapamiętuje przesunięcia pomiędzy TX i RX, dodam że ton CTCSS zostaje zachowany).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    ...
    Może nie wybrałeś -DUP, lub nie ustawiłeś offset (shift) na 0.6MHz (2m) / 7.6MHz (70cm)?
  • Poziom 12  
    Wybrałem ujemne przesunięcie o 7,6 Mhz dla 70 cm, wszystko było w porządku do czasu wybrania zapisanego kanału z pamięci (tak jak by radio nie zapisywało przesunięcia TX/RX).
  • Poziom 32  
    ...
    Usuń zapisany kanał i przed zapisaniem, ustaw wszystko tak jak ma być w trybie częstotliwości (VFO) i dopiero zapisz.
  • Moderator
    Pamiętaj, że możesz zapisać tylko to co jest w górnej linijce wyświetlacza. Dolnej nie zapiszesz.
    Zapisujesz do tej samej komórki dwa razy - raz dla nadajnika i drugi raz dla odbiornika.
  • Poziom 11  
    Aby zaprogramować ręcznie pracę z przemiennikiem, należy wpisać (w górnej linii) częstotliwości i CTCSS jak robiłeś to do tej pory, zapisać w wolnej komórce pamięci częstotliwość, (I TERAZ UWAGA!) nie wchodząc w tryb pamięci, nacisnąć "*" (spowoduje to odwrócenie splitu, (czyli słuchasz wejścia przemiennika i nadajesz na jego częstotliwości wyjściowej) i PONOWNIE zaprogramować tę komórkę pamięci, którą programowałeś wcześniej. Czyli programujemy daną komórkę pamięci, najpierw z normalnym ustawieniem częstotliwości, a za drugim razem z częstotliwościami zamienionymi. Można również zrobić powtórne programowanie danej komórki wpisując dowolną częstotliwość (nie ustaloną wcześniej standardowo na 0.6 lub 7.6 MHz) i radio to zapamięta jako częstotliwość nadawania w danej komórce pamięci. Poprawki (jeśli coś źle zadziała, lub się pomyliliśmy przy programowaniu) można zrobić dopiero po skasowaniu zawartości danej komórki i przez ponowne jej zaprogramowanie.